2. 9. 2012 23:07
Fotbalisté Juventusu mají po dvou kolech Serie A plný počet bodů.
Giovinco a Vučinič se radují z branky do sítě Udine.
Giovinco a Vučinič se radují z branky do sítě Udine. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zdolali v italské lize Udine 4:1. Turínský klub, který v v poslední sezoně získal titul bez porážky, má po dvou kolech šest bodů. Zato třetí tým minulého ročníku Udine zůstává bez bodu.

Juventus poslal na hřišti Udine do vedení z penalty Arturo Vidal. Snížení domácího Andrey Lazzariho přišlo v 78. minutě pozdě, soupeř totiž zásluhou Mirka Vučiniče a dvou zásahů Sebastiana Giovinca v té době vedl už 4:0.

Zemanovo AS zvítězilo na Interu

První vítězství po návratu do Serie A mohl slavit český trenér Zdeněk Zeman, jehož svěřenci z AS Řím vyhráli 3:1 na hřišti Interu Milán. Na Lorenziho vedoucí gól z 15. minuty ještě dokázala ještě v závěru poločasu reagovat letní posila z konkurenčního AC Cassano, branky Osvalda a Marquinha z druhé půle už ale znamenaly plný bodový zisk pro hosty z hlavního města.

Plný počet bodů mají po dvou kolech vedle Juventusu ještě Neapol, jež i díky gólu Slováka Hamšíka porazila 2:1 Fiorentinu, a také Lazio. Římskému celku pomohl k výhře 3:0 nad Palermem dvěma trefami německý kanonýr Klose, jehož na poslední minuty vystřídal český útočník Libor Kozák.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Udine - Juventus Turín 1:4 (78. Lazzari - 53. a 71. Giovinco, 14. Vidal z pen., 45. Vučinič), Cagliari - Bergamo 1:1 (90. Ekdal - 81. Denis), Catania - FC Janov 3:2 (66. a 68. Bergessio, 84. Lodi - 26. Kucka, 82. Jankovič), Inter Milán - AS Řím 1:3 (45. Cassano - 15. Florenzi, 67. Osvaldo, 81. Marquinho), Lazio Řím - Palermo 3:0 (39. a 82. Klose, 56. Candreva), Neapol - Fiorentina 2:1 (55. Hamšík, 75. Dzemaili - 87. Jovetič), Parma - Chievo 2:0 (32. Belfodil, 86. Rosi), Sampdoria Janov - Siena 2:1 (45. M. López, 68. Gastaldello - 62. Vergassola).