Juventus ztratil vedení s Veronou, Rabušic stále nehraje

9. 2. 2014 17:20
Fotbalisté Juventusu přišli o dvoubrankové vedení nad Hellasem Verona a s nováčkem Serie A, za kterého kvůli administrativním potížím stále nemohl nastoupit útočník Michael Rabušic, remizovali 2:2.
Juventus ve druhém poločase s Veronou ztratil vedení 2:0 a nakonec jen remizoval | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu přišli o dvoubrankové vedení nad Hellasem Verona a s nováčkem italské ligy, za kterého kvůli administrativním potížím po přestupu z Liberce stále nemohl nastoupit útočník Michael Rabušic, remizovali 2:2.

Tabulku však dál vedou o devět bodů před AS Řím, protože ten v městském derby remizoval bez branek s Laziem.

Tévezovy góly nestačily

Rabušic proti Juventusu nemohl být ani na lavičce náhradníků, protože jeho přesun stále nepotvrdila Mezinárodní fotbalová federace FIFA. Jen z hlediště domácího stadionu tak mohl sledovat výkon soupeřova kanonýra Carlose Téveze, který poslal favorizovaného obhájce titulu rychle do vedení 2:0.

Argentinec se nejdřív prosadil z dorážky ve čtvrté minutě, v 21. pak využil přihrávku za obranu od Paula Pogby. Sedm minut po změně stran však snížil hlavičkou po přímém kopu Luca Toni a o šokující srovnání se postaral ve čtvrté minutě nastavení po rychle rozehrané standardní situaci Juan Gómez Taleb.

V derby branka pouze z ofsajdu

Do římského souboje vstupovali sebevědomě oba rivalové. AS Řím v této sezoně zatím ve všech soutěžích prohrál jen jednou, soupeř zase po lednovém příchodu kouče Edyho Reji neztratil žádný z pěti ligových zápasů. Lazio navíc mohlo poprvé od května nasadit kapitána Stefana Mauriho, kterému vypršel trest za to, že nenahlásil ovlivnění utkání Lecce - Lazio.

Do větších šancí se dostával favorizovaný AS, Gervinhův gól v 25. minutě ale rozhodčí neuznali kvůli ofsajdu, Miralema Pjaniče ve velké šanci pak zradilo zpracování. Po přestávce nevyužil nejvýraznější šance Michel Bastos a Gervinho nastřelil jen tyč.

Inter vstupoval do souboje se Sassuolem s nepříznivou bilancí jediného vítězství z posledních deseti duelů a dlouho to vypadalo, že i po dnešku bude na první výhru v roce 2014 dál čekat. V 48. minutě ho ale zachránil stoper Walter Samuel, který si naskočil na rohový kop nové posily z Lazia Hernanese a rozhodl o výhře 1:0.

Plašil hrál jen chvíli

Boloňa vybojovala překvapivé vítězství 2:1 nad FC Turín, i když na soupeřově hřišti prohrávala po brance Cira Immobileho již od páté minuty. Ještě do 24. minuty ale skóre zvrátil dvěma zásahy Jonathan Cristaldo a svému týmu zařídil první výhru v tomto roce.

Záložník Catanie Jaroslav Plašil chyběl ve třetím utkání za sebou v základní sestavě a jeho tým do třetice remizoval. Český středopolař nastoupil až na poslední minutu a pomohl uhájit bezbrankový výsledek s Parmou, který však jeho týmu nepomohl z poslední příčky.