Juventus padl i v Italském poháru. Na půdě Interu

28. 1. 2010 23:00
Rooney rozhodl o postupu přes City do finále Lig.poháru
Mario Balotelli
Mario Balotelli | Foto: Reuters

Praha - Krize Juventusu se dál prohlubuje, prohrál šestý z posledních sedmi duelů.

Ve čtvrtfinále Italského poháru prohrál na půdě svého největšího rivala z Interu Milán 1:2 a po vypadnutí z Ligy mistrů a posledních bídných výsledcích v lize, kde klesl až na šestou příčku, tak zaznamenal další neúspěch.

Juventus sice vedl už od 10. minuty zásluhou gólu Diega, jenže Inter v závěrečné půlhodině zapnul a góly Lucia z 72. a Balotelliho z 89. minuty zápas otočil.

Dny trenéra Cira Ferrary na lavičce jsou tak zřejmě sečteny. Podle italských médií jej má nahradit Dino Zoff či Gianluca Vialli.

Vypadl i AC Milán

Po nedělní porážce v městském derby s Interem neuspěli fotbalisté AC Milán ani v Italském poháru.

Ve čtvrtfinálovém utkání podlehli doma Udine 0:1 a přišli o šanci získat trofej. Pohár pro vítěze se jim vzdaluje také v lize, kde ztrácejí na druhém místě na Inter již devět bodů. Mají však zápas k dobru.

Udine, které je v Serii A až sedmnácté, zvítězilo díky gólu švýcarského reprezentanta Goekhana Inlera z 55. minuty. V semifinále narazí na AS Řím.

V 90. minutě měl šanci vyrovnat stav zápasu proti svému bývalému týmu Marek Jankulovski, ale halfvolejem netrefil branku. V záloze AC odehrál celý zápas.

Rooney rozhodl o postupu v 92. minutě

Díky přesné hlavičce Wayna Rooneyho z druhé minuty nastavení postoupili fotbalisté Manchesteru United do finále anglického Ligového poháru.

Útočník Manchesteru Wayne Rooney se raduje z gólu na 3:0 proti AS Řím.
Útočník Manchesteru Wayne Rooney se raduje z gólu na 3:0 proti AS Řím. | Foto: Reuters

V odvetě porazili městského rivala Manchester City 3:1, s nímž v prvním zápase před týdnem prohráli 1:2.

Obhájci trofeje a úřadující angličtí šampioni se utkají 28. února ve finále ve Wembley s Aston Villou.

Před týdnem dal Manchesteru United oba góly jeho bývalý hráč Carlos Tévez a také nyní se argentinský útočník prosadil. Čtvrthodiny před koncem se dostal před Ria Ferdinanda a v akrobatické pozici snížil na 1:2, což by znamenalo prodloužení.

Tuto variantu však odmítl Rooney, jenž má v současnosti rovněž skvělou střeleckou formu. Po víkendové čtyřgólové kanonádě proti Hullu se trefil v nastavení po centru Ryana Giggse.

Vyhecované derby provázely násilnosti fanoušků, manchesterská policie zatkla v úterý a ve středu 11 lidí. Podle agentury AP navíc trefila při zápase útočníka City Craiga Bellamyho lahev a mince.

Semifinále Ligového poháru - odveta:

Manchester United - Manchester City 3:1

Branky: 52. Scholes, 71. Carrick, 90.+2 Rooney - 76. Tévez. První zápas 1:2, postoupil Manchester United.