VIDEO Buffon vyloučen, Juventus po 12 výhrách obralo Lazio

25. 1. 2014 22:51
Fotbalisté Lazia Řím přerušili v italské lize dvanáctizápasovou sérii vítězství Juventusu. S obhájcem titulu a lídrem tabulky doma uhráli remízu 1:1.
Zápas Juventusu s Laziem výrazně ovlivnilo brzké vyloučení brankáře Buffona, turínský celek přesto zvládl alespoň vyrovnat | Video: youtube.com

Řím - Fotbalisté Lazia Řím přerušili v italské lize dvanáctizápasovou sérii vítězství Juventusu. S obhájcem titulu a lídrem tabulky doma uhráli remízu 1:1. Stejným výsledkem skončil i druhý dnešní duel 21. kola Serie A, ve kterém Neapol až na poslední chvíli zachránila remízu s Chievem.

Šlágr kola mezi Laziem a Juventusem poznamenala 24. minuta, kdy brankář "Staré dámy" Gianluigi Buffon stáhl domácího útočníka Miroslava Kloseho a byl vyloučen. Z nařízené penalty otevřel skóre záložník Antonio Candreva.

Po hodině hry se postaral o vyrovnání turínský útočník Fernando Llorente, který poslal hlavou do sítě centr Stephana Lichtsteinera, ale víc šancí rozhodnout mělo Lazio. Nejblíže gólu byli útočníci Klose a Keita Baldé, ale náhradního brankáře Juventusu Marca Storariho pokaždé zachránila branková konstrukce.

Neapol inkasovala z ojedinělé akce Chieva v 18. minutě, kdy se trefil Gennaro Sardo. V největších šancích na vyrovnání útočník Gonzalo Higuaín minul odkrytou branku, Marek Hamšík přestřelil a Dries Mertens zamířil jen do tyče.

Nakonec se však favorizovaní svěřenci trenéra Rafaela Beníteze vyrovnání přece jen dočkali, když v závěru protlačil se štěstím míč do sítě obránce Raúl Albiol.