Juventus po remíze s Interem vede ligu už jen o bod

6. 1. 2015 15:14
Fotbalisté AS Řím zvítězili v 17. kole italské ligy v Udine 1:0 kontroverzním gólem Davideho Astoriho a stáhli náskok Juventusu, který jen remizoval s Interem.
Astoriho sporný gól v zápase Udinese - AS | Video: Sport

Řím-  Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín v 17. kole italské ligy doma remizovali 1:1 s Interem Milán a v čele tabulky mají už jen bodový náskok na AS Řím. Celek z hlavního města vyhrál v Udine 1:0 kontroverzní trefou Davideho Astoriho. Míč se po jeho hlavičce odrazil od břevna na brankovou čáru a rozhodčí po chvilkovém váhání gól uznal.

Juventus poslal do vedení už v páté minutě nejlepší střelec soutěže Tévez. Jedenáctý zásah argentinského útočníka v sezoně ale nakonec vítězství nepřinesl, protože v 64. minutě vyrovnal Icardi. Inter přes vyloučení Kovačiče v 86. minutě dokázal remízu udržet.

Juventus ztratil, ale neprohrál už 8 zápasů

Hráči "Staré dámy" sice protáhli svou sérii bez porážky na osm ligových zápasů, ale ve třetím z posledních čtyř duelů uhráli jen nerozhodný výsledek.

Římský obránce Astori si v 17. minutě naběhl na Tottiho centr z volného kopu a hlavou poslal míč do břevna, odkud se odrazil na brankovou čáru a posléze do rukou domácího brankáře Karnezise. Střelec se nejprve marně dožadoval gólu u brankového rozhodčího, až po hvizdu hlavního se začal radovat a sudí se naopak ocitli v ohni výčitek domácích hráčů.

"Pokud hlavní sudí rozhoduje na vlastní pěst, pak odstraňme brankové rozhodčí, protože tady je strukturální chyba," zlobil se trenér Udine Andrea Stramaccioni. "Kdybychom používali brankovou technologií, tak bychom se vyhnuli podobným kontroverzím a bylo by to jednodušší i pro rozhodčí," přidal kouč Říma Rudi García.

Další kontroverzní okamžik přinesla druhá půle, v níž Udine protestovalo proti neodpískanému zákroku na Koneho v pokutovém území. Stav 0:1 se ale už nezměnil.

AC Milán doma podlehl Sassuolu

AC Milán doma podlehl 1:2 Sassuolu a poprvé od roku 1997 prohrál úvodní utkání v novém roce. "Rossoneri" sice poslal do vedení v 9. minutě Poli, ale o dvacet minut později vyrovnal Sansone a v 67. minutě rozhodl o vítězství hostů povedeným volejem Zaza. AC je po neúplném 17. kole Serie A na sedmém místě.

Hodně nepovedený debut zažil na lavičce Cagliari Gianfranco Zola, jehož noví svěřenci utrpěli v Palermu debakl 0:5. Pro Zolu, který o Vánocích nahradil odvolaného kouče Zdeňka Zemana, to byla nejtvrdší porážka v trenérské kariéře. Cagliari po devátém ligovém utkání bez vítězství figuruje na 18. příčce.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Udine - AS Řím 0:1 (17. Astori), AC Milán - Sassuolo 1:2 (9. Poli - 28. Sansone, 67. Zaza), Chievo - FC Turín 0:0, Empoli - Hellas Verona 0:0, FC Janov - Bergamo 2:2 (51. Falque z pen, 69. Matri - 37. Zappacosta, 49. Moralez), Palermo - Cagliari 5:0 (33. z pen. a 72. Dybala, 6. Morganella, 10. Muňoz, 85. Barreto), Parma - Fiorentina 1:0 (11. Costa), Cesena - Neapol 1:4 (75. Brienza - 41. a 72. Higuaín, 29. Callejón, 64. Hamšík), Juventus Turín - Inter Milán 1:1 (5. Tévez - 64. Icardi).

1. Juventus Turín 17 12 4 1 35:8 40
2. AS Řím 17 12 3 2 29:11 39
3. Lazio Řím 17 9 3 5 31:19 30
4. Neapol 17 8 6 3 32:21 30
5. FC Janov 17 7 6 4 23:17 27
6. Sampdoria Janov 17 6 9 2 22:17 27
7. AC Milán 17 6 7 4 26:20 25
8. Palermo 17 6 7 4 27:26 25