Juventus podvacáté vyhrál, Catanie opustila sestupové pásmo

16. 2. 2014 17:48
Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize zdolali doma Chievo 3:1 a vedou tabulku o 12 bodů.
Brankář Gianluigi Buffon si připsal další výhru Juventusu
Brankář Gianluigi Buffon si připsal další výhru Juventusu | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize zdolali doma Chievo 3:1 a vedou tabulku o devět bodů, protože uspělo také AS Řím proti Sampdorii Janov. Dařilo se také třetí Neapoli, která zvítězila 2:0 na hřišti ligového nováčka Sassuola.

Catanie porazila v 24. kole Lazio Řím 3:1 a po teprve čtvrté výhře v sezoně a druhé z posledních třinácti zápasů se vymanila ze sestupového pásma. Z posledního místa poskočila na sedmnáctou pozici. Český reprezentant Jaroslav Plašil do duelu nastoupil v dresu vítězů v 84. minutě.

Juventus poslal do vedení v duelu s Chievem premiérovou trefou v sezoně Ghaňan Kwadwo Asamoah. O jedenáct minut později pak doklepl vyražený míč do prázdné branky Claudio Marchisio. Chievu se podařilo zdramatizovat utkání díky kuriózní situaci krátce po změně stran. Uruguayec Martín Cáceres si srazil odkop gólmana Buffona nešťastně do vlastní branky.

Obhájci titulu dal jistotu v 58. minutě Španěl Fernando Llorente. Juventus si připsal dvacátou výhru v sezoně, v tomto ročníku prohrál jen jednou, v říjnu na hřišti Fiorentiny.

Neapol vedla na hřišti Sassuola od 37. minuty po trefě Švýcara Blerima Dzemailiho, druhou branku přidal jedenáct minut po změně stran Lorenzo Insigne. Na oba góly přihrál slovenský útočník Marek Hamšík, který odehrál osmdesát minut. Neapol je dál třetí, na AS Řím ztrácí v tabulce jeden bod.

Catanii poslal proti Laziu již v první minutě do vedení argentinský záložník Mariano Izco, pro kterého to byl první gól v sezoně. V nastavení prvního poločasu však vyrovnal Stefano Mauri, jenž se trefil poprvé od vypršení půlročního trestu za korupci.

V úvodu druhého poločasu však znovu dominovala Catania, nejprve skóroval Nicolas Spolli po přesném centru Francesca Lodiho, v 58. minutě pak zvýšil Gino Peruzzi trefou do odkryté branky.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

Catania - Lazio Řím 3:1 (1. Izco, 48. Spolli, 58. Peruzzi - 45.+1 Mauri), Bergamo - Parma 0:4 (9. Molinaro, 74. vlastní Benalouane, 77. Cassano, 90.+3 Schelotto), Cagliari - Livorno 1:2 (64. Nene - 44. Emerson, 53. Paulinho z pen.), FC Janov - Udine 3:3 (69. a 79. Gilardino, 45. Konaté - 35. Basta, 40. Fernandes, 48. Muriel z pen.), Juventus Turín - Chievo 3:1 (17. Asamoah, 29. Marchisio, 58. Llorente - 51. vlastní Cáreces), Sassuolo - Neapol 0:2 (37. Dzemaili, 56. Insigne), AS Řím - Sampdoria Janov 3:0 (44. Destro, 54. Pjanič, 57. Destro).

1. Juventus Turín 24 20 3 1 59:19 63
2. AS Řím 23 16 6 1 48:11 54
3. Neapol 24 15 5 4 49:27 50
4. Fiorentina 24 13 5 6 43:26 44
5. Inter Milán 24 10 9 5 42:28 39
6. Parma 23 9 9 5 36:27 36
7. Hellas Verona 23 11 3 9 39:37 36
8. FC Turín 23 8 9 6 36:30 33