Juventus porazil Chievo a dál vládne Itálii

22. 9. 2012 22:52
Juventus počtvrté vyhrál a upevnil si první pozici v italské fotbalové lize. Tentokrát to odneslo Chievo 2:0.
Fabia Quagliarella se raduje se spoluhráči z gólu
Fabia Quagliarella se raduje se spoluhráči z gólu | Foto: Reuters

Turín - Dva góly Fabia Quagliarella stačily k tomu, aby Juventus počtvrté vyhrál a upevnil si první pozici v italské fotbalové lize. Tentokrát to odneslo Chievo 2:0.

V první půli měli domácí více ze hry, vypracovali si řadu šancí, ale nedokázali je proměnit.

Zvrat přišel až po přestávce, kdy Juventusu stačilo pět minut, aby rozhodli zápas. Konkrétně Quagliarella se nejprve prosadil po rohovém kopu a pak obstřelem levé tyči.

Druhé sobotní utkání nabídlo drama až v úplném závěru. Fiorentina vedla nad Parmou 1:0 a v 87. minutě mohla z penalty potvrdit vítězství. Jenže Jovetič pokutový kop neproměnil.

To by se ještě tak moc hrozného nestalo, kdyby v nastavení na druhé straně sudí neodpískal desítku také. Domácí Valdes si při jejím zahrávání počínal mnohem lépe než soupeř a zajistil tak bod na poslední chvíli.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Parma - Fiorentina 1:1 (90.+2 Valdés z pen. - 20. Roncaglia), Juventus Turín - Chievo 2:0 (64. a 68. Quagliarella).

1. Juventus Turín 4 4 0 0 11:2 12
2. Neapol 3 3 0 0 8:2 9
3. Lazio Řím 3 3 0 0 7:1 9
4. Sampdoria Janov 3 3 0 0 6:3 8
5. Fiorentina 4 2 1 1 6:4 7
6. Inter Milán 3 2 0 1 6:3 6
7. AS Řím 3 1 1 1 7:6 4
8. Catania 3 1 1 1 5:6 4