Juventus díky výhře nad Chievem vyrovnal klubový rekord, milánské derby zvládlo lépe AC

31. 1. 2016 14:48
Fotbalisté Juventusu zvítězili v italské lize na hřišti Chieva Verona 4:0. Dvougólovým střelcem byl Morata.
Hráči Juventusu se radují z gólu do sítě Chieva
Hráči Juventusu se radují z gólu do sítě Chieva | Foto: Reuters

Řím - Milánské derby ve 22. kole italské ligy zvládli lépe fotbalisté AC, kteří v domácím prostředí porazili Inter 3:0. V čele tabulky zůstala po výhře 5:1 nad Empoli Neapol, která protáhla úspěšnou sérii na šest ligových vítězství. O dva body zpět je druhý Juventus, který uspěl na hřišti Chieva Verona 4:0 a dvanáctou výhrou za sebou vyrovnal klubový rekord.

Juventus potvrdil skvělou formu již v šesté minutě, kdy Lichtsteiner našel před prázdnou bránou Álvara Moratu, který otevřel skóre. Španělský útočník neměl o moc těžší práci ani při své druhé brance, kdy mu přihrál Khedira. Morata svými dvěma zásahy navázal na stejný počin ze středečního pohárového zápasu proti Interu Milán.

Po přestávce Juventus vítězství potvrdil dalšími dvěma góly. Po hodině hry se z levé strany prosadil Álex Sandro a během šesti minut na jeho gól navázal Paul Pogba. Francouzský záložník se mohl prosadit ještě dvakrát, ale po krásné Lichtsteinerově přihrávce trefil jen břevno a v úplném závěru střílel pro změnu do tyče.

Obhájce titulu zvítězil 4:0 ve druhém venkovním utkání po sobě, což se mu podařilo poprvé za posledních 66 let. Před čtrnácti dny stejným poměrem vyhrál v Udine.

V druhém poločase přidala Neapol další tři góly. Jen sedm minut po přestávce jim ke třetímu pomohla vlastní branka obránce Michele Camporese. O závěrečné dva zásahy se postaral José Callejón.

AC Milán zvládl očekávané milánské derby a připravil Interu čtvrtý zápas v řadě bez výhry. Skóre vyrovnaného utkání otevřel v 35. minutě stoper Alex, který hlavou poslal do sítě Hondův přímý kop.

Utkání se rozhodovalo po 70 minutách hry. Po zákroku Alexe na Icardiho sice mohl sám hostující útočník vyrovnat z pokutového kopu, jenže trefil pouze tyč. A jen o tři minuty později našel Niang ve vápně Carlose Baccu, který zvýšil vedení Rossoneri. Během dalších čtyř minut navíc přidal Niang do sítě šokovaného Interu třetí zásah.

AC na výhru v derby čekalo od dubna 2014, poprvé od dubna 2011 svému rivalovi nastřílelo tři góly. V tabulce však za Interem stále zaostává. Svěřencům Siniši Mihajloviče patří šestá pozice, Inter je s pětibodovým náskokem pátý.

Třetí je stále Fiorentina, která však na rozdíl od vedoucího dua nezvítězila a pouze remizovala 0:0 na hřišti Janova.

Bezbrankovou remízou skončil také zápas FC Turín s Hellasem Verona, který tak stále čeká na první vítězství v sezoně. Od nelichotivého rekordu italské ligy, o který se dělí Varese (17 proher, 11 remíz v sezoně 1971/72) s Anconou (21 proher, 7 remíz v sezoně 2003/04) klub dělí pouhých šest utkání.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Chievo - Juventus Turín 0:4 (6. a 40. Morata, 61. Sandro, 67. Pogba), Boloňa - Sampdoria Janov 3:2 (12. Mounier, 24. Donsah, 88. Destro z pen. - 54. Muriel , 80. Correa), FC Janov - Fiorentina 0:0, FC Turín - Hellas Verona 0:0, Neapol - Empoli 5:1 (83. a 88. Callejón, 33. Higuaín, 37. Insigne, 52. vlastní Camporese - 28. Paredes), Udine - Lazio Řím 0:0, AC Milán - Inter Milán 3:0 (35. Alex, 73. Bacca, 77. Niang)