Juventus porazil Lazio a posedmé vyhrál italský Superpohár

8. 8. 2015 16:33
Fotbalisté Juventusu Turín po dvou letech opět vyhráli italský Superpohár.
Radost hráčů Juventusu ze zisku italského Superpoháru
Radost hráčů Juventusu ze zisku italského Superpoháru | Foto: Reuters

Šanghaj - Fotbalisté Juventusu Turín po dvou letech opět vyhráli italský Superpohár. Dnes v Šanghaji porazili 2:0 Lazio Řím a trofej získali posedmé v historii. Výhru "Staré dámy" zařídili ve druhém poločase Mario Mandžukič s Paulem Dybalou.

Juventus, který v loňském utkání o Superpohár v Dauhá prohrál na penalty s Neapolí, rozhodl o vítězství během čtyř minut a postaraly se o to letní posily. Nejprve se v 69. minutě prosadil hlavou Mandžukič a chvíli nato přidal druhou branku z voleje Dybala.

Turínský celek ovládl Superpohár také v letech 1995, 1997, 2002, 2003, 2012 a 2013, dnešní výhrou se postaral o nový rekord. Se sedmi triumfy se totiž v čele tabulky nejúspěšnějších klubů soutěže osamostatnil před AC Milán. Rossoneri mají na kontě šest úspěchů, Inter Milán ještě o jeden méně.