Juventus prohrál v turínském derby, ale stále jasně vede

Aktualizováno 26. 4. 2015 22:41
Fotbalisté Juventusu prohráli v turínském derby v italské lize na hřišti FC 1:2, přesto mají v čele tabulky komfortní čtrnáctibodový náskok.
Turínský Darmian překonává Gigiho Buffona.
Turínský Darmian překonává Gigiho Buffona. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu prohráli po 20 letech turínské derby v italské lize a promarnili šanci zajistit si už šest kol před koncem titul. V duelu, který poznamenaly výtržnosti diváků, podlehli na hřišti FC 1:2, přesto mají v čele tabulky komfortní čtrnáctibodový náskok. Druhé Lazio Řím totiž pouze remizovalo s Chievem Verona 1:1.

Napjatou atmosféru derby vystupňovali už před zápasem fanoušci FC, kteří napadli autobus s hráči Juventusu a rozbili mu okno. Příznivci finalisty Ligy mistrů domácím útok oplatili v hledišti a do sektoru fanoušků FC házeli pyrotechniku. Některé světlice ovšem v davu explodovaly. Podle listu Gazzetta dello Sport bylo zraněno deset lidí, dva z nich jsou ve vážném stavu.

Juventus otevřel skóre v 35. minutě, Pirlo z přímého kopu překonal gólmana Padelliho, jenž se za míčem pouze ohlédl. V závěru poločasu ale kapituloval také Buffon, když nestačil na Darmianovu střelu zblízka.

Pirlo mohl v druhém poločase vrátit vedení "Staré dámě", trefil však tyčku. Do vedení se tak dostali domácí, pohlednou kombinaci úspěšně zakončil nejlepší střelec týmu Quagliarella. Juventus v závěru vytvořil na soupeře tlak, na body však nedosáhl a FC Turín poprvé po 17 ligových duelech porazilo slavnějšího městského rivala.

Hušbauer nebyl zase ani na lavičce

Lazio mělo od začátku duelu s Chievem jasnou převahu. V gól ji dokázalo přetavit v závěru první půle, kdy dal jedenáctou brankou v sezoně Klose. I v druhém poločase Římané tlačili, Chievo ale vyrovnalo z ojedinělé šance, když svůj osmý gól v tomto ročníku Serie A vstřelil Paloschi.

Cagliari se pod dohledem nového trenéra Festy, který na lavičce sardinského celku ve středu nahradil českého kouče Zemana, povedlo překvapivě zvítězit na hřišti Fiorentiny 3:1. Už po sedmi minutách hosté vedli zásluhou Čopa, chvíli nato mohli náskok zdvojnásobit, Fariasovu střelu ale brankář Neto ve spolupráci s obráncem zneškodnil.

"Viola" pak zvýšila tlak, za prvních 45 minut ale hostujícího gólmana Brkiče přímo neohrozila. Naopak v 59. minutě se podruhé prosadil chorvatský útočník Čop. Fiorentina sice po čtvrthodině snížila zásluhou Gilardina, třetí ligovou prohru v řadě však neodvrátila. V nastavení zpečetil první výhru Cagliari od 24. ledna Farias. Český záložník Josef Hušbauer nebyl ani na lavičce vítězného týmu.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Bergamo - Empoli 2:2 (43. Gómez, 90.+3 Denis - 41. Saponara, 60. Maccarone), FC Janov - Cesena 3:1 (38. Bertolacci, 45.+3 Perotti z pen., 53. Pavoletti - 69. Carbonero), FC Turín - Juventus Turín 2:1 (45. Darmian, 57. Quagliarella - 35. Pirlo), Hellas Verona - Sassuolo 3:2 (63. a 71. Toni, 30. Gómez - 35. vlastní Moras, 89. Floro), Lazio Řím - Chievo 1:1 (45. Klose - 75. Paloschi), Parma - Palermo 1:0 (22. Nocerino z pen.), Fiorentina - Cagliari 1:3 (74. Gilardino - 7. a 59. Čop, 90.+2 Farias), Neapol - Sampdoria Janov 4:2 (34. a 81. z pen. Higuaín, 31. Gabbiadini, 47. Insigne - 12. vlastní Albiol, 89. Muriel).

1. Juventus Turín 32 22 7 3 60:17 73
2. Lazio Řím 32 18 5 9 59:31 59
3. AS Řím 32 15 13 4 43:25 58
4. Neapol 32 16 8 8 57:39 56
5. Sampdoria Janov 32 12 14 6 40:35 50
6. Fiorentina 32 13 10 9 44:38 49
7. FC Janov 32 12 11 9 46:37 47
8. FC Turín 32 12 11 9 38:34 47