Juventus se vyhoupl na postupové příčky

ČTK
1. 11. 2006 19:56
Řím - Fotbalisté Juventusu se po devíti kolech druhé italské ligy posunuli na postupové příčky.

Ve středečním utkání porazil turínský tým, kterému minulý týden arbitráž snížila bodový odpočet za korupci ze sedmnácti na devět bodů, Brescii 2:0 a v tabulce mu po osmém vítězství za sebou patří díky skóre třetí místo.

Za druhým Rimini zaostává o bod, od vedoucího Janova dělí turínský velkoklub tři body.

Juventus, v jehož dresu odehrál celý zápas Pavel Nedvěd, zahájil zápas slavnostním ceremoniálem na oslavu 109. výročí založení klubu.

Mezi hosty nechyběly slavné hvězdy minulosti včetně legendárního Francouze Michela Platiniho, jenž se v současnosti uchází o místo předsedy UEFA, či trenéra Marcella Lippiho, jenž v létě dovedl Itálii k titulu mistrů světa.

Domácí pak ve slavnostním duchu pokračovali i na hřišti a už v 6. minutě se po trefě Alessandra del Piera ujali vedení.

Italský reprezentant měl v polovině prvního poločasu prsty i v druhém gólu, jeho přihrávku srazil do vlastní branky kuriózně rukou Corrado Colombo. Brescia zápas dohrála v deseti poté, co byl v 88. minutě vyloučen obránce Marco Zambelli za faul na Nedvěda.