Juventus snížil náskok Interu. V neděli porazil Sienu

Red Spo
11. 1. 2009 22:35
Inter Milán - Cagliari 1:1, Juventus - Siena 1:0
Fotbalista Juventusu Alessandro Del Piero střílí podél Pavla Nedvěda gól do sítě Sieny na Olympijském stadionu v Turíně. | Foto: Václav Rojík

Praha - Pouze remízou skončilo v sobotu střetnutí 18. kola italské nejvyšší soutěže mezi Interem Milán a Cagliari.

Svěřenci José Mourinha v zápase dokonce od 65. minuty prohrávali brankou hostujícího Acquafrescy a na víc, než na srovnání stavu v 77. minutě zásluhou Ibrahimoviče nedosáhli.

Zaváhání současného lídra pak využil v neděli Juventus Turín, který v domácím prostředí zdolal Sienu 1:0 a stáhl tak náskok Interu v čele tabulky na rozdíl čtyř bodů.

O jediný zásah se postaral kapitán "Staré dámy" Alessandro Del Piero, jenž po půlhodině hry skóroval z povedeně zahraného přímého kopu.

V dresu vítězného celku odehráli celý zápas také Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera. Reprezentační obránce navíc na sebe upozornil v závěru první půle, kdy inkasoval žlutou kartu.

Zisk tří bodů může slavit také jeho kolega z národního týmu, David Rozehnal. Český zadák ve službách Latia Řím odehrál v nedělním střetnutí na půdě Regginy celých devadesát minut a přispěl svým výkonem k výhře 3:2.

Hrdinou hostujícího celku se však stal makedonský záložník Goran Panděv. Ten v utkání zaznamenal hattrick.

Večerní dohrávka mezi římským AS a AC Milán pak skončila smírně, když si oba týmy rozdělily bod za remízu 2:2. V dresu hostujících „rossoneri" strávil na hřišti celý zápas také český reprezentant Marek Jankulovski.

Mnohem větší pozornost však byla upřena na novou akvizici AC Milán záložníka Davida Beckhama, který přišel do celku Carla Ancelottiho na několikaměsíční hostování ze zámořského celku Los Angeles Galaxy.

Anglický reprezentant strávil při svém soutěžním debutu v italské nejvyšší soutěži na trávníku osmaosmdesát minut, než byl vystřídán Flaminim. O obě branky jeho celku se ovšem postaral útočník Pato.

Zahanbit se však nenechal ani jeho protivník Mirko Vučinič, který na druhé straně vstřelil taktéž jediné dva góly svého týmu.

Janov - FC Turín 3:0 (1:0)