Juventus tápe dál. Prohrál se zachraňujícím se Udine

3. 4. 2010 23:19
Inter Milán-Boloňa 3:0, Udine - Juventus 3:0
Juventus si tuto sezonu za rámeček nedá
Juventus si tuto sezonu za rámeček nedá | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Interu Milán porazili v italské lize Boloňu 3:0 a dál vedou tabulku o bod před AS Řím, který vyhrál 1:0 na půdě Bari.

O další dva body zpět je AC Milán po výhře 3:2 nad Cagliari.

Skóre v Miláně otevřel po půl hodině hry tečovanou střelou brazilský záložník Motta. Náskok úřadujícího italského mistra zvýšil v 52. minutě útočník Balotelli.

Devatenáctiletý kontroverzní fotbalista se v týdnu omluvil trenérovi Josému Mourinhovi za vzájemnou roztržku a zahrál si po šestizápasové pauze. Vítězství definitivně pojistil pět minut před koncem svým druhým gólem v zápase Motta.

Fotbalisté AS Řím pokračují v dobrých výkonech a po výhře v Bari v lize naplno bodovali počtvrté za sebou. Jedinou branku zápasu dal v 19. minutě černohorský útočník Vučinič, který se trefil v domácí soutěži podesáté.

AC Milán splnil v Cagliari roli favorita a po třech zápasech bez výhry v Serii A znovu zvítězil. Všech pět gólů padlo v dramatickém prvním poločase. "Rossoneri" sice po brankách Borriella a Huntelaara dvakrát vedli, ale domácí dokázali vždy vyrovnat. Rozhodnutí přinesla v 38. minutě vlastní branka obránce Astoriho.

Juventus podlehl jasně 0:3 na hřišti Udine a dál se trápí. Hosté v lize potřetí za sebou venku prohráli a propadli se na sedmou příčku. Naopak domácí, za které se trefili Sanchez, Pepe a Di Natale, získali důležité tři body v boji o záchranu a vyhoupli se na patnácté místo. Kapitán Udine Di Natale dvaadvacátým gólem zvýšil svůj náskok v čele tabulky střelců.