Juventus tápe, neporazil Regginu. Klesl za AC Milán

Václav Rojík, Red Spo, ČTK
26. 4. 2009 22:15
Fiorentina - AS Řím 4:1
Marek Suchý (vlevo) a Pablo Daniel Osvaldo (vpravo) ve vzdušném soupeření o míč. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín počtvrté v řadě nezvítězili, v 33. kole italské ligy v neděli remizovali 2:2 s poslední Regginou.

Přepustili tak druhou příčku tabulky AC Milán, který naopak snadno přehrál Palermo 3:0. Na třetím místě tak Juventus na AC ztrácí již dva body, přitom ještě před čtyřmi koly měl sedmibodový náskok.

Juventus se v poslední době trápí především v obraně, což potvrdil i dnes v duelu s nejhorším útokem sezony.

Reggina, která nastřílela v 32 zápasech jen 23 branek, tentokrát střelným prachem nešetřila a dvakrát se ujala vedení. Poprvé v 27. minutě, kdy si Barilla počkal na zadní tyči na přetažený centr a hlavou otevřel skóre.

Po změně stran sice Del Piero z penalty za faul na Iaquintu srovnal, ovšem domácí znovu udeřili, když brejk zakončil Hallfredsson. Juventus tak musel zachraňovat alespoň bod po gólu Zanettiho.

Čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli za Juventus celé utkání.

Reggina si stejně pohoršila

Krajčíkova Reggina si i přes bod z duelu s favoritem pohoršila v boji o záchranu. Všichni její rivalové na dně tabulky Lecce, Boloňa a Turín totiž vyhráli, a tak Reggině k záchraně schází šest bodů.

To Milán se na vítězství nad Palermem příliš nenadřel. Již po deseti minutách ho z penalty poslal do vedení Kaká a záhy svým 12. gólem v sezoně zvýšil Inzaghi. Zkušený kanonýr přitom v sezoně nastoupil teprve pojedenácté v základní sestavě.

Domácím, v jejichž sestavě tentokráte chyběl Marek Jankulovski, navíc po změně stran ulehčil situaci Bovo, který dostal červenou kartu a Palermo hrálo téměř celý druhý poločas o deseti.

Milán toho využil jedinkrát, když další penaltu proměnil znovu Kaká.

Z českých fotbalistů si dnes zahráli i Lukáš Jarolím a David Rozehnal, ovšem oba vyšli bodově naprázdno.

Jarolím na posledních 35 minut přišel podpořit ofenzivu Sieny, která však v Turíně prohrála 0:1. Stejným výsledkem skončil i zápas Rozehnalova Lazia s Bergamem.

Fiorentina ve šlágru přejela AS Řím

Fotbalisté Fiorentiny deklasovali v sobotním šlágru 33. kola italské ligy AS Řím na svém hřišti 4:1.

Zápas se od začátku vyvíjel jasně a už v 6. minutě poslal domácí do vedení obránce Vargas. Těsně po přestávce se trefil i nejlepší střelec "Fialek" Alberto Gilardino, který v 67. minutě přidal i svoji druhou branku.

Čtvrtý úspěch domácích zaznamenal střídající záložník Gobbi, za hosty snížil čtyři minuty před koncem Baptista. Momentálně šestý římský celek ztrácí na čtvrtou pozici zajišťující předkolo Ligu mistrů už šest bodů a v prestižní soutěži si v příští sezoně při současné formě pravděpodobně nezahraje.

V druhém sobotním utkání vyhrálo Udine na hřišti Chieva 2:1.

Dvě branky hostů vstřelil podobně jako v minulém kole D'Agostino. První gól zaznamenal šestadvacetiletý záložník ve 35. minutě z penalty. V druhé půli sice vyrovnal nejlepší střelec Chieva Pellissier, ve třetí minutě nastavení ale D'Agostino svou druhou trefou rozhodl o vítězství Udine.