Juventus ukončil neprůstřelnost Ceseny a vede ligu

4. 12. 2011 17:49
AS Řím prohrál s Fiorentinou 0:3

Turín - Fotbalisté Juventusu v závěru utkání 14. kola italské ligy ukončili více než tři zápasy dlouhou neprůstřelnost předposlední Ceseny.

Po vítězství 2:0 uhájili vedení v tabulce před AC Milán a Udine. AS Řím inkasoval dvakrát z penalty a při porážce na hřišti Fiorentiny 0:3 dohrával utkání v devíti.

Hráči "Staré dámy" svého soupeře od začátku mačkali, avšak místo střelby volili zbytečné přihrávky až před prázdnou branku, které úspěch nepřinášely. Cesena stejně jako v posledních soutěžních zápasech výborně bránila a na novém stadionu Juventusu předváděla, proč více než 300 minut neinkasovala.

Udine se po výhře nad Interem dotáhlo na vedoucí Milán
AC Milán veze výhru z Janova a je v čele Serie A

Domácí protrhli trápení až v v 72. minutě, kdy z nenápadné pozice na hranici pokutového území skóroval posedmé v sezoně Claudio Marchisio. O deset minut později byl za faul na střídajícího Emanuela Giaccheriniho vyloučen brankář Francesco Antonioli a mezi tyče se musel postavit uruguayský stoper Guillermo Rodríguez. Na penaltu Artura Vidala nestačil, ve zbytku zápasu však předvedl jeden dobrý zákrok a udržel skóre 0:2.

Jen osm minut strávil na hřišti Alessandro Del Piero. Slavný útočník nastoupil v 56. minutě místo Mirka Vučiniče, po zásahu kopačkou soupeře musel ale s krvavým zraněním v obličeji vzápětí opustit hřiště na nosítkách.

Nový trenér Delio Rossi na lavičce Fiorentiny na třetí pokus zvítězil. V domácím souboji s AS Řím vedli jeho hráči už od 17. minuty, kdy se prosadil útočník Stevan Jovetič z penalty. Soupeře zároveň oslabil stoper Juan a svěřenci trenéra Luise Enriqueho už v deseti nenašli sílu na zvrat.

Na 2:0 zvýšil ještě před půlí Alessandro Gamberini, poslední branku dal znovu z penalty Silva, zatímco do sprch musela předčasně pro změnu letní útočná posila AS Bojan Krkic.

Za Chievo nastoupil v domácím zápase proti Bergamu v základní sestavě český záložník Kamil Vacek, k možnému posunu v tabulce před AS Řím a další trojici týmů mu však nepomohl. V bezbrankovém zápase vydržel na hřišti 66 minut.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Catania - Cagliari 0:1 (64. Ibarbo), Boloňa - Siena 1:0 (28. Di Vaio), Chievo - Bergamo 0:0, Fiorentina - AS Řím 3:0 (17. Jovetič z pen., 44. Gamberini, 86. Silva z pen.), Juventus Turín - Cesena 2:0 (72. Marchisio, 83. Vidal z pen.), Parma - Palermo 0:0.