Juventus v Superpoháru podlehl Laziu Řím gólem v nastavení

13. 8. 2017 23:37
Už čtvrtý italský superpohár získali fotbalisté Lazia Řím, když v nedělním duelu přehráli Juventus 3:2. Rozhodl až gól v nastavení.
Radost hráčů Lazia
Radost hráčů Lazia | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín podruhé za sebou přišli o šanci na zisk italského Superpoháru, když v duelu s poraženým finalistou poháru Laziem Řím prohráli 2:3. Na dva góly Cira Immobileho sice dokázal Juventus v závěru odpovědět dvěma zásahy Paula Dybaly, jenže Lazio v nastavení okamžitě strhlo vedení zpět na svou stranu trefou Alessandra Murgii. Římané tak získali Superpohár počtvrté v historii a poprvé od roku 2009.

Juventus v minulé sezoně získal titul i pohár, ale v prvním soutěžním utkání nové sezony nepotvrdil roli favorita. Zasloužil se o to Immobile, který prokázal střeleckou formu z přípravy, kdy se trefoval v každém zápase, a dal Juventusu dva góly. Nejprve proměnil penaltu, kterou sám vybojoval, ve druhé půli se prosadil hlavou.

Zaskočený Juventus soupeře zatlačil a dočkal se vyrovnání. Pět minut před koncem snížil Dybala střelou z přímého kopu a v poslední minutě proměnil argentinský útočník také pokutový kop. Jenže Lazio netruchlilo, okamžitě zaútočilo po levé straně, Lukaku našel Murgiu a ten rozhodl o triumfu Římanů.