Juventus vykročil za obhajobou, trefil se i kouzelník Pirlo

25. 8. 2012 23:47
Stará dáma se proti Parmě prosadila až po přestávce, góly stříleli Lichsteiner a Pirlo.
Fotbalisté Juventusu se radují poté, co se trefil do sítě Parmy Andrea Pirlo.
Fotbalisté Juventusu se radují poté, co se trefil do sítě Parmy Andrea Pirlo. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu vstoupili do italské ligy výhrou 2:0 nad Parmou. V rozmezí čtyř minut druhého poločasu zařídili obhájci titulu vítězství Stephan Lichtsteiner a Andrea Pirlo.

Juventus mohl jít do vedení už po půl hodině, ale chilský záložník Vidal neproměnil penaltu. Hráči "Staré dámy" si spravili chuť po přestávce. V 54. minutě otevřel skóre švýcarský krajní bek Lichtsteiner po ideální nahrávce letní ghanské posily z Udine Asamoaha.

Fiorentina vyhrála díky Jovetičovi

Chvíli poté pojistil vedení záložník Pirlo, po jehož trestném kopu však podle opakovaných záběrů zřejmě nepřešel míč plným objemem brankovou čáru.

Fiorentina otočila zápas s Udine a díky dvěma zásahům Stevana Jovetiče vyhrála 2:1. Hosté vedli od 28. minutě po trefě Maicosuela, černohorský útočník nejprve v 67. minutě vyrovnal a pak v nastaveném čase rozhodl.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Fiorentina - Udine 2:1 (67. a 90.+1 Jovetič - 28. Maicosuel), Juventus Turín - Parma 2:0 (54. Lichtsteiner, 58. Pirlo).