Juventus vyrovnal rekord, v čele italské ligy ale zůstala Neapol

3. 2. 2016 23:10
Juventus Turín v italské lize vyhrál potřinácté v řadě, čímž vyrovnal rekord tamní soutěže. V čele ale zůstává Neapol, který doma zdolala Lazio Řím. Zvítězily také oba milánské celky.
Juventus Turín vyhrál v italské lize potřinácté v řadě.
Juventus Turín vyhrál v italské lize potřinácté v řadě. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín ve 23. kole italské Serie A porazili FC Janov 1:0 a třináctým ligovým vítězstvím po sobě vyrovnali vlastní klubový rekord. V čele tabulky ale zůstala o dva body před "Starou dámou" Neapol, která vyhrála na půdě Lazia Řím 2:0.

Juventus v Serii A naposledy ztratil body na konci října a od té doby jen vítězí. Dnes se na tři body poměrně nadřel a musel vzít zavděk nejtěsnější výhrou 1:0, ke které mu po půlhodině pomohl vlastním gólem Di Maio, jenž si srazil do sítě ostrý centr Cuadrada.

Poslední minuty Juventus dohrával bez vyloučeného Zazy, ale výhru už udržel. Třináct ligových zápasů po sobě turínský celek dosud ovládl jen v období mezi předloňským dubnem a říjnem.

Neapol zůstala v čele soutěže

Neapol se v dostizích v čele tabulky nenechala zahanbit a připsala si sedmou ligovou výhru za sebou. Lídr soutěže udeřil dvakrát v rozmezí tří minut po polovině první půle, kdy se prosadil nejlepší střelec Serie A Higuaín a následně obloučkem Callejon.

Fialky vyválčily vítězství v nastavení

Třetí je Fiorentina, která zásluhou trefy z třetí minuty nastavení udolala nováčka Carpi 2:1. Po čtyřech zápasech se dočkal vítězství nedávný lídr tabulky Inter Milán, v souboji s Chievem ho v 48. minutě po zmatcích ve vápně hostů spasil Icardi.

První výhru v ligové sezoně slaví Verona, která využila přesilovku a porazila 2:1 hostující Bergamo. Domácí ukončili sérii 24 zápasů v soutěži bez vítězství, i tak ale zůstali poslední.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

Frosinone - Boloňa 1:0 (77. Dionisi z pen.), Sampdoria Janov - FC Turín 2:2 (66. Muriel, 84. Soriano - 71. a 90.+4 Belotti), Lazio Řím - Neapol 0:2 (24. Higuaín, 27. Callejon), Hellas Verona - Bergamo 2:1 (42. Siligardi, 83. Pazzini - 30. Conti), Juventus Turín - FC Janov 1:0 (30. vlastní De Maio), Inter Milán - Chievo 1:0 (48. Icardi), Fiorentina - Carpi 2:1 (2. Valero, 90.+3 Zarate - 73. Lasagna), Empoli - Udine 1:1 (90.+1 Pucciarelli - 23. Zapata), Palermo - AC Milán 0:2 (19. Bacca, 33. Niang z pen.).