Juventus zase zaváhal. Náskok na čele Serie A se zmenšuje

26. 1. 2013 23:00
Juventus Turín v italské lize jen remizoval s Janovem a na druhou Neapol má náskok už jen šest bodů. Soupeř Plzně v Evropské lize má navíc zápas k dobru.
Branka Quagliarelly byla málo. Juventus jen remizoval.
Branka Quagliarelly byla málo. Juventus jen remizoval. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté vedoucího Juventusu v italské lize opět zaváhali. Turínský celek doma neudržel vedení s FC Janov, remizoval 1:1 a v třetím ze čtyř utkání v novém roce ztratil body.

Obhájce titulu po 22 kolech vede tabulku o šest bodů před Neapolí, která má k dobru nedělní zápas s Parmou, a třetím Laziem. Římský celek dnes na svém hřišti překvapivě podlehl Chievu 0:1.

Juventus se gólově prosadil až v druhém poločase, když se devět minut po přestávce trefil útočník Fabio Quagliarella. Za osmnáctý Janov odpověděl v 68. minutě bývalý ofenzivní hráč turínského celku Marco Borriello krátce po svém příchodu z lavičky.

Veronský tým Chievo, za který hrál od 30. minuty český záložník Kamil Vacek, rozhodl zápas v Římě gólem útočníka Alberta Paloschiho z 61. minuty. První porážku Lazia od začátku listopadu neodvrátil ani střídající forvard Libor Kozák, jenž za domácí mužstvo nastoupil na poslední čtvrthodinu.