Juventus zvýšil náskok v čele, v lize neprohrál už 48 zápasů

28. 10. 2012 23:30
Fotbalisté Juventusu vyhráli v italské lize čtvrtý zápas za sebou a v domácí soutěži zůstávají bez porážky od loňského května.

Řím- Fotbalisté Juventusu vyhráli v italské lize už počtvrté za sebou a v domácí soutěži zůstávají bez porážky od loňského května.

Díky vítězství 1:0 v Catanii povedou i po devátém kole tabulku stále o tři body před Neapolí. Ta si poradila stejným výsledkem s Chievem, které dohrávalo bez vyloučeného záložníka Kamila Vacka.

Juventus prošel bez porážky celým posledním ročníkem Serie A a v nové sezoně prodloužil při cestě za obhajobou titulu sérii již o dalších devět utkání. Celkem jich má na kontě již 48.

Na Sicílii mu stačila k výhře jediná branka z 57. minuty, kdy záložník Vidal dorazil Bendtnerovu střelu.

Catania: Rozhodčí jim výhru dali

"Staré dámě" ulehčilo závěr vyloučení domácího záložníka Marcheseho, který dostal v 67. minutě druhou žlutou kartu.

Podle prezidenta Catanie však soupeři pomohli rozhodčí, které prý turínští fotbalisté zastrašovali.

"Neuznali nám regulérní gól, zato Juventusu neregulérní věnovali," rozčiloval se po utkání Antonino Pulvirenti a upozorňoval na 26. minutu, kdy bez zjevného důvodu rozhodčí neuznali trefu Bergessia.

"Dnes jsme byli svědky toho, jak zemřel fotbal. Je ostudné, že hráči, kteří se rozcvičovali u postranní čáry - Pepe či Giaccherini, zařídili tlakem na asistenta, že gól nebyl uznán. Ten pán (rozhodčí) má co vysvětlovat," uvedl Pulvirenti.

Lazio prohrálo, Inter už je třetí

Lazio prohrálo na hřišti Fiorentiny 0:2, když jeho obranu překonali v poslední minutě obou poločasů Ljajič a Toni.

Český útočník Libor Kozák nastoupil za hosty až na poslední dvě minuty, kdy už jeho tým hrál bez dvou vyloučených. Neodvrátil tak porážku a ztrátu třetí pozice v tabulce.

Na třetí příčku se před Lazio dostal Inter Milán, který vyhrál v Boloni 3:1 a zaznamenal již páté vítězství v řadě.

V posledních pěti kolech je nejúspěšnějším klubem soutěže.

AS Řím opět prohrál, i když vedl 2:0

Neapol po poslední porážce v duelu s Juventusem znovu najela na vítěznou vlnu, když vyhrála 1:0 nad Chievem.

Jedinou branku vstřelil záložník Hamšík po rychlém protiútoku. Jeho český protějšek Kamil Vacek nastoupil potřetí v sezoně v základní sestavě, avšak v 78. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

AS Řím vedený českým koučem Zdeňkem Zemanem v posledním kole proti Janovu zaujal obratem z 0:2 na 4:2, v nedělním utkání s Udine naopak o dvoubrankový náskok přišel a prohrál 2:3.

Dva góly Lamely vynulovali Domizzi a Di Natale, který poté v 88. minutě rozhodl z penalty.

Catania - Juventus Turín 0:1 (57. Vidal), Boloňa - Inter Milán 1:3 (58. Cherubin - 27. Ranocchia, 53. Milito, 64. Cambiasso), FC Turín - Parma 1:3 (90.+2 Baša - 72. Sansone, 73. Amauri, 88. Rosi), Fiorentina - Lazio Řím 2:0 (45. Ljajič, 90. Toni), Pescara - Bergamo 0:0, Sampdoria Janov - Cagliari 0:1 (47. Dessena), AS Řím - Udine 2:3 (22. a 24. Lamela - 50. a 88. z pen. Di Natale, 32. Domizzi), Neapol - Chievo 1:0 (58. Hamšík, záložník hostů Vacek byl vyloučen).

1. Juventus Turín 9 8 1 0 20:4 25
2. Neapol 9 7 1 1 15:5 22
3. Inter Milán 9 7 0 2 16:7 21
4. Lazio Řím 9 6 0 3 15:10 18
5. Fiorentina 9 4 3 2 11:7 15
6. AS Řím 9 4 2 3 20:16 14
7. Parma 9 3 3 3 11:12 12
8. Udine 9 3 3 3 11:13 12