reklama

Kadeřábek hlídá Hoffenheim. Pravého beka ještě nekoupili

Pavel Kadeřábek na tréninku jednadvacítky Pavel Kadeřábek na tréninku jednadvacítky autor: Zlata Vostrá
Obránce Pavel Kadeřábek se po přesunu z Islandu, kde nastoupil za seniorskou reprezentaci, do Prahy za výběrem do 21 let nemůže dočkat startu mistrovství Evropy.

Praha - Obránce Pavel Kadeřábek se po přesunu z Islandu, kde nastoupil za seniorskou reprezentaci, do Prahy za výběrem do 21 let nemůže dočkat startu mistrovství Evropy. A také doufá, že ještě před šampionátem, který v Praze začne ve středu, stihne přestoupit ze Sparty do Hoffenheimu.

"Řekl jsem, že chci odejít, a teď už to řeší manažer se Spartou. Ale musím říct, že to je hodně blízko finální domluvě a ještě před mistrovstvím bych mohl být hráčem Hoffenheimu," řekl novinářům Kadeřábek, který také poctivě sbírá veškeré informace o jeho možném působišti.

"Koukám se, aby tam nepřišel nějaký pravý obránce. Zatím nepřišel, takže dobrý," prohlásil s úsměvem Kadeřábek, který by navíc na mistrovství mohl nastoupit proti budoucímu spoluhráči. Kapitánem Německa je totiž útočník Hoffenhheimu Kevin Volland. "Vím o tom. Potřeboval bych se s ním skamarádit, aby mě pak vzali mezi sebe," dodal s úsměvem.

Po Islandu spal jen dvě hodiny

Kadeřábek se k týmu připojil v sobotu poté, co v pátek byl u kvalifikační prohry seniorské reprezentace na Islandu. "Teď už je to lepší, ale včera jsem byl hodně unavený, protože jsem spal jenom dvě hodiny," uvedl sparťanský obránce, který za jednadvacítku nastoupil naposledy loni v březnu. "Ale se všema klukama se znám ze žáků, dorostu nebo reprezentací. Těšil jsem se a jsem rád, že si můžu zahrát. Takový turnaj tady dlouho nebude," přidal Kadeřábek.

Přitom na mistrovství mohl chybět, protože Sparta ho nemusela uvolnit. "Byl jsem z toho vytočenej, protože mi nikdo neřekl, jestli pojedu, nebo ne. Nevěděl jsem, jestli si můžu hledat dovolenou, nebo tady zůstat... Ani nevím, kdo se pak dohodl. Jestli majitel s panem (předsedou fotbalové asociace Miroslavem) Peltou," uvedl. "Jsem rád, že tady jsem, protože takový Euro tady už třeba nikdy nebude."

Proto by chtěl získat medaili. "Sice se říká, že by pro nás byl úspěch postup ze skupiny, ale když pak skončíme čtvrtý, tak to nikoho nebude zajímat. Takže sice chceme postoupit ze skupiny, pak ale chceme urvat nějakou medaili," prohlásil.

reklama