reklama

Kadeřábek jde do Hoffenheimu, Sparta hlásí dvě posily

Pavel Kadeřábek Pavel Kadeřábek autor: CPA Eduard Erben
Fotbalová Sparta se dočkala prvních letních posil. Z Teplic přichází Francis Litsingi, z druhé bundesligy Markus Steinhöfer.

Praha - Potvrzeno, Pavel Kadeřábek odchází ze Sparty do německého Hoffenheimu. Naopak na Letné vítají dvě nové posily, z Teplic přichází Francis Litsingi a z VFR Aalen německý bek Markus Steinhöfer.

"Jsem rád, že přestup přichází právě nyní. Vím, že to pro Spartu nebylo jednoduché rozhodnutí, zvláště v současné době můj přestup pro ni byl složitý. O to víc děkuji panu Křetínskému, že moji situaci pochopili a odchod mi umožnili," uvedl ve středu na webu Sparty Kadeřábek.

"Jsem rád, že můžu přivítat dalšího nadějného mladého hráče. Je to fyzicky silný a velmi dynamický krajní obránce. Navíc má podobně jako Fabian Schar, který přišel z Basileje, už i v tomto raném věku mezinárodní zkušenosti, " uvedl sportovní ředitel Hoffenheimu Alexander Rosen

Kadeřábka by na pravém kraji obrany měl ve Spartě nahradit německý fotbalista Markus Steinhöfer. Devětadvacetiletý obránce, který může hrát i pravou zálohu, v minulých letech hrál za Basilej, Frankfurt, Salcburk či B tým Bayernu Mnichov. Zahrál si také za mládežnické reprezentace Německa.

S českým fotbalem ale Steinhöfer má zkušenosti. Ve Frankfurtu si zahrál s Martinem Feninem, s nímž bydlel v jednom bytě. Ten dokonce při společném grilování nechtěně zapálili.

"Jsem moc rád, že mohu říci, že hraju za Spartu. Vím, jaký je to klub i jaké má cíle. Já jsem ale zvyklý hrát v klubech, od kterých se čeká jen vítězství, takže tlaku se tu nebojím. Naopak, tlak mě motivuje, já jsem sem přišel vyhrávat,“ představuje svoje cíle Steinhöfer, jenž na Letnou přichází z druhé bundesligy.

Druhou ohlášenou posilou je konžský reprezentant Francis Litsingi, kterého si přetáhl trenér Zdeněk Ščasný z Teplic. V minulé sezoně za Severočechy odehrál v lize 24 utkání, ve kterých si připsal čtyři branky a stejný počet asistencí.

reklama