reklama

Kadeřábek: Sedí nám víc role outsidera. Kadlecovi chyběli hroťáci Lafata a Škoda

Josef Šural přes obránce Huttona častokrát nepřešel Josef Šural přes obránce Huttona častokrát nepřešel autor: Milan Kammermayer
Už se z toho stává téměř pravidlo, že se přípravné fotbalové zápasy české reprezentaci moc nedaří. Potvrdila to i čtvrteční porážka se Skotskem 0:1, kdy národní tým opět neudržel čisté konto a tentokrát ani neskóroval. Pavel Kadeřábek a Michal Kadlec ale věří, že se vše v dobré obrátí na evropském šampionátu.

Praha - Už se z toho stává téměř pravidlo, že se přípravné fotbalové zápasy české reprezentaci moc nedaří. Potvrdila to i čtvrteční porážka se Skotskem 0:1, kdy národní tým opět neudržel čisté konto a tentokrát ani neskóroval.

"Většinou se nám to v přátelácích moc nešlo, ale pak přišla kvalifikace a byli jsme tam. Pořád je dost času, abychom to vypilovali. Fotbalově to nebylo špatné, bohužel vyhrál ten šťastnější a lépe organizovaný vzadu," hodnotil zápas obránce Michal Kadlec.

Sám uznal, že jejich stoperská spolupráce s Tomášem Sivokem nebyla ideální. "Rozebereme si to na videu a ukážeme si, co můžeme zlepšit. Skotům vyhovovalo, že dali rychlý gól, hráli takticky dobře a zavřeli to," narážel obránce tureckého Fenerbahce na vítěznou trefu, o kterou se postaral v desáté minutě Ikechi Anya.

Koubek: Ani jsem se nemohl ukázat

Skotskému gólu předcházela velká šance Dočkala, který z přímého kopu trefil břevno a Sivok hlavičkou nechal jen vyniknout gólmana. A právě český kapitán o pár desítek vteřin později prohrál klíčový souboj na půlicí čáře, po kterém hosté skórovali.

"Rozhodl jsem se tak, jak jsme se rozhodl. Byla to otázka toho, jestli mě trefí, nebo bude mít to štěstí on," reagoval brankář Tomáš Koubek na dotaz, zda nemohl raději vyběhnout a zmenšit střelci úhel.

Pro brankáře Liberce to tak nebyla nejšťastnější premiéra v reprezentačním áčku. "Bylo domluveno, že s Tomášem Vaclíkem každý odchytáme jeden zápas, jen jsme nevěděli, kdo bude chytat který, až dnes ráno nám oznámili, že proti Skotsku to budu já. Jsem rád, že jsem mohl nastoupit, ale samozřejmě to mohlo být lepší," dodal smutně.

I on by se rád ukázal a odcestoval na evropský šampionát jako jeden z gólmanů. "Je jasné, že pokud bude Petr Čech zdravý, bude chytat on, ale chtěl bych se na Euro dostat i tak. Dnes jsem ovšem neměl moc prostoru se ukázat. Měj jsem tam kromě té gólové akce jen pár centrů," povzdychl si.

"Španělé hrát zanďoura nebudou"

Češi po obdržení gólu drželi většinu času míč na kopačkách, ale nedokázali z toho nic vytěžit. "Po inkasování to byla spíš křeč a už jsme si žádnou extra šanci nevytvořili. Asi nám víc vyhovuje role outsidera, když nehrajeme do plných. Takhle oni mohli hrát na brejky a sedělo jim to," řekl novinářům obránce Pavel Kadeřábek.

S tím souhlasí i Kadlec, který věří, že na Euru čekají český národní tým úplně opačné zápasy. "Španělé určitě nebudou hrát v deseti vzadu a nebudeme do nich celý zápas buši. Stejně tak Chorvati a Turci," připomněl český bek náročnost základní skupiny červnového mistrovství.

Zároveň připustil, že někteří hráči ve čtvrteční sestavě chyběli. "Tohle jsou zápasy, kdy musí lítat centry zprava, zleva. Někdy tam chyběli útočníci typu Lafaty nebo Škody, kteří chodí do hlavičkových soubojů," dodal.

Před úterním duelem ve Švédsku by se mu mohlo přání návratu některého z těchto jmen splnit, protože pro trenéra Pavla Vrbu je donominování právě Škody jedním z velikonočních témat.

reklama