reklama

Kadeřábek si poranil vazy v koleni, chybět bude až šest týdnů

Fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek Fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek autor: ČTK
Český fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek si ve víkendovém zápase německé bundesligy proti Mönchengladbachu natrhl postranní vazy v levém koleni. Doba léčení si vyžádá zhruba tři až šest týdnů.

Hoffenheim - Fotbalista Hoffenheimu Pavel Kadeřábek má po víkendovém domácím utkání německé ligy s Mönchengladbachem (1:3) natržený postranní vaz v levém koleni a čeká ho delší pauza. Mimo hru bude minimálně tři týdny, pauza se však může protáhnout až na dvojnásobek.

Kadeřábek se zranil v první půli a pět minut po přestávce musel střídat. "Srazil jsem se s Vestegaardem a noha se mi v souboji lehce otočila. Zkoušel jsem to ještě rozběhat na začátku druhého poločasu, ale opravdu nešlo hrát dál," uvedl Kadeřábek v tiskové zprávě agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Dortmund schytal čtyři góly a přišel o vedení v bundeslize Dortmund schytal čtyři góly a přišel o vedení v bundeslize Čtěte zde

"Doba léčení bude minimálně tři týdny. Doktoři říkali, že se však může protáhnout až na šest týdnů. Následující program je jasný: na tréninku se mi vždycky bude věnovat jeden fyzioterapeut a společně opravdu intenzivně budeme rehabilitovat," dodal pětadvacetiletý pravý obránce.

Jeho zranění znamená, že nebude v úterní nominaci trenéra české reprezentace Karla Jarolíma na turnaj v Kataru, kde národní tým změří síly s Islandem a domácím výběrem.

"Samozřejmě nevím, jestli bych na ty dva přípravné zápasy byl v nominaci, ale pokud ano, tak mě to mrzí moc. Možnost reprezentovat je pro mě vždycky velká čest, navíc se člověk potká s kamarády, které přes rok nemá moc možnost vidět," uvedl Kadeřábek.

Astana rozstřílela Maccabi, Čech vychytal nulu v Srbsku a výhry se dočkal i Hoffenheim Astana rozstřílela Maccabi, Čech vychytal nulu v Srbsku a výhry se dočkal i Hoffenheim Čtěte zde

V kariéře se mu dosud zranění vyhýbala. "Tohle je bohužel typ zranění, které člověk neovlivní preventivním cvičením a dobrou regenerací. Každé zranění je nepříjemné, protože vypadnete z rytmu. Nedá se nic dělat, jsem rád, že zranění není vážnější, a udělám vše pro to, abych byl zase co nejdříve na hřišti," doplnil Kadeřábek.

reklama