Kadlec dal gól, Hubník zmeškal výhru Herthy Berlín

17. 1. 2010 17:29
Leverkusen porazil Mohuč 4:2
Michal Kadlec slaví gól
Michal Kadlec slaví gól | Foto: Reuters

Berlín - Michal Kadlec pomohl fotbalistům Leverkusenu první brankou v sezoně k domácímu vítězství 4:2 nad Mohučí. Podzimní mistr tak nezaváhal ani v prvním jarním kole a vede o dva body před Bayernem Mnichov.

Pětadvacetiletý český reprezentant, který promarodil velkou část podzimní části, vyrovnal v patnácté minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu na 1:1.

Krátce nato otočil vývoj zápasu domácí Švýcar Barnetta a na rozdíl dvou branek zvýšil po půlhodině talentovaný záložník Kroos. V druhém poločase snížil Bungert, ale švýcarský útočník Derdiyok uzavřel dvě minuty před koncem na konečných 4:2.

Čtěte dále: Bayern vstoupil do odvet výhrou. Jde do čela bundesligy

Poprvé od úvodního kola zvítězili fotbalisté poslední Herthy, kteří v Hannoveru vyhráli jasně 3:0.

Celé utkání odchytala za hosty reprezentační dvojka Jaroslav Drobný, naopak ani na lavičce nebyla zimní posila ze Sparty Praha respektive FK Moskva Roman Hubník.

Zápas rozhodly už v prvním poločase dvě branky Piszczeka a Raffaela v rozmezí tří minut. V druhé části se prosadil poprvé v novém dresu řecký útočník Gekas, který v berlínském celku hostuje do konce sezony z Leverkusenu.

Domácí záložník Jiří Štajner k pěti podzimním brankám dnes žádnou nepřidal a dostal pouze žlutou kartu.

Šimůnek za Wolfsburg nehrál

Vítězně vstoupili do jarní části fotbalisté Hamburku, kteří s Davidem Jarolímem a Davidem Rozehnalem v základní sestavě doma porazili nováčka Freiburg 2:0.

První branku vstřelil v 7. minutě po Jarolímově přistrčení tvrdou ranou záložník Jansen. Skóre pojistil druhým gólem deset minut po přestávce Chorvat Petrič.

Tři body v novém roce získal i Stuttgart, který porazil mistrovský Wolfsburg na svém hřišti 3:1. Hosté naopak pokračují ve svých nevýrazných výkonech a na čelo ztrácí z devátého místa už 14 bodů.

První branku vstřelil ve 28. minutě domácí záložník Hilbert, dvoubrankový náskok zařídil Stuttgartu po hodině hry ruský útočník Pogrebňak.

Šance hostů zvýšil o sedm minut později kontaktní brankou bosenský kanonýr Džeko, ale definitivní pojistku pro domácí přidal tři minuty před koncem střídající záložník Gebhart.

Jan Šimůnek zůstal jen na lavičce náhradníků.

Čtěte více: Šimůnek: Sparta, či Hannover? Teď ne, věřím v šanci

Frankfurt - Brémy 1:0