Čtvrtý gól Kadlece! Frankfurtu pomohl k remíze

19. 10. 2013 18:32
Český útočník Václav Kadlec dal svůj čtvrtý gól v bundeslize a pomohl fotbalistům Frankfurtu k remíze 1:1 s Norimberkem.
Václav Kadlec se v bundeslize trefil už počtvrté
Václav Kadlec se v bundeslize trefil už počtvrté | Foto: Reuters

Berlín - Český útočník Václav Kadlec dal svůj čtvrtý gól v bundeslize a pomohl fotbalistům Frankfurtu k remíze 1:1 s Norimberkem. Záložník Václav Pilař si odbyl v dresu Freiburgu premiéru v soutěži, na kterou vinou zranění kolena došlo až po čtrnácti měsících od jeho příchodu do Německa.

Fotbalisté Bayernu Mnichov v generálce na středeční duel Ligy mistrů s Plzní zdolali Mohuč 4:1 a s 23 body vedou tabulku.

Bayern sice po prvním poločase prohrával, čtyřmi brankami ale skóre otočil a v lize neprohrál již 34 zápasů v řadě.

Kadlec, který se v německé lize na tři zápasy gólově odmlčel, otevřel skóre v 50. minutě utkání. Na tři body pro Frankfurt to však nestačilo, když tři minuty před koncem vyrovnal třetí brankou v sezoně švýcarský reprezentant Josip Drmic. Norimberk, v jehož základní sestavě nastoupili i Tomáš Pekhart a Adam Hloušek, zůstává spolu s Freiburgem v nové sezoně bez výhry.

Pilař při premiéře hrál 70 minut

Pilař při své premiéře odehrál proti Brémám 70 minut a pomohl svému týmu k remíze 0:0. Jen na lavičce náhradníků zůstal jeho spoluhráč Pavel Krmaš, Vladimír Darida je stále mimo hru. Na domácí straně z pozice náhradníka do utkání nezasáhl Theo Gebre Selassie.

Bayern s Mohučí sice prohrával, když se na konci prvního poločasu trefil Shawn Parker. Po změně stran ale i díky dvěma trefám Thomase Müllera otočili obhájci titulu a vítězové Ligy mistrů skóre ve svůj prospěch. Za hosty odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch.

Bavorský klub se možná bude muset ve středečním zápase Ligy mistrů proti Plzni obejít bez nejlepšího fotbalisty Evropy Francka Ribéryho. Francouzský reprezentační záložník si před zápasem poranil kloubní pouzdro v pravém kotníku a nuceně pauzíroval.

Chybět jistě bude brazilský obránce Dante. Třicetiletý fotbalista si přivodil tržnou ránu na kotníku při souboji s českým zadákem.