Kadlec oslavil premiéru u Lvíčat gólem do sítě Ukrajiny

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
17. 11. 2010 16:55
Česko porazilo účastníka Eura 2011 2:1

Uherské Hradiště - Skvělá šňůra více než dvou let neporazitelnosti české fotbalové reprezentace do jednadvaceti let pokračuje i po přípravném utkání s účastníkem Eura 2011 Ukrajinou, kterou ve středu svěřenci Jakuba Dovalila porazili v Uherském Hradišti 2:1.

Jedním gólem se o to přičinil i čerstvý debutant v dresu Lvíčat Václav Kadlec.  Ten se přitom trefil i při své premiéře za reprezentační "Áčko", když se na začátku říjnu prosadil proti Lichtenštejnsku.

"Asi na to mám štěstí. Dnes mi třeba pomohlo to, že mi vyšel první dotyk s míčem. Pak z člověka to napětí spadne," sdělil Kadlec po zápase ČTK. "Každopádně si obou branek hodně vážím, ten dnešní dávám na stejnou úroveň s áčkem. Dát gól v nároďáku je pokaždé super věc."

Tvrdý los pro Lvíčata: na Euru je čeká Anglie i Španělé
Česká 21 má extrémně silný tým. Teď chce získat titul
Bílek nechal Kadlece Lvíčatům. Může na tom jen vydělat

Ve středečním zápase s Ukrajinou, tedy soupeřem, který Dovalilovo mužstvo čeká i v základní skupině na Euru, dominovali především v prvním poločase čeští mladíci a zaslouženě vstřelili dvě branky.

O první z nich se po akci Jana Kovaříka postaral v osmé minutě Jan Vošahlík, který nikým nehlídaný po centru prvně jmenovaného tělem dotlačil míč za brankovou čáru.

Jakub Dovalil - reprezentační trenér českých fotbalistů na ME do 19 let.
Jakub Dovalil - reprezentační trenér českých fotbalistů na ME do 19 let. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pět minut před přestávkou pak skóroval zmiňovaný Kadlec, který po akci Vošahlíka chytrou patičkou obstřelil gólmana Kovala.

"Do týmu zapadl a hrál dobře. Splnil to, co jsme od něj očekávali a potvrdil svoje kvality. Poslední zápasy ve Spartě nehrál, tak mu asi i tento zápas přišel vhod. Sedělo mu asi i místo podhrotového hráče," uvedl po zápase Dovalil.

V druhém poločase tempo z české strany výrazně opadlo a s tím se nakonec dočkali soupeři snížení, když centr z pravého křídla využil hlavičkou zády k brance Kyrylov Petrov.

V poslední minutě navíc ještě trefili Ukrajinci tyčku Hanušovy branky, ale gól ani po následujícím závaru nepadl, a tak si Češi především za výtečný první poločas odnesli z tohoto přípravného utkání zasloužené vítězství a prodloužení neporazitelnosti.

"Potřebovali bychom být v takové pozici, abychom viděli, jak hráči reagují pod tlakem. Dlouho jsme to nezažili, ale v dalších přípravných zápasech máme silné týmy Nizozemska, Francie a Běloruska a to nás určitě někdo porazí," dodal po utkání Dovalil.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let:

ČR "21" - Ukrajina "21" 2:1 (2:0)

Branky: 8. Vošahlík, 39. Kadlec - 82. Petrov. Rozhodčí: Kružliak - Mókoš, Sluk (všichni SR). ŽK: Prijma, Opanasenko, Petrov (všichni Ukr.). Diváci: 2042.

Sestavy:

ČR "21": Vaclík (46. Hanuš) - Řezník (72. Čelůstka) , Hošek (63. Mazuch), Hejda, Lecjaks - Gecov (63. Vácha) - Vošahlík (78. Dočkal), Kadlec, Hořava (63. Černý) , Kovařík - Kozák (63. Pekhart). Trenér: Dovalil.

Ukrajina "21": Koval - Opanasenko (73. Jeremenko), Kryvcov, Plastun (46. Parcavania), Prijma (43. Budko) - Vicenec (76. Kaverin), Čajkovskij (64. Grečinkin), Bogdanov (46. Petrov), Garmaš, Zapadnja - Bezus (64. Pavlov). Trenér: Jakovenko.