reklama

Kadlec sledoval los ME se spoluhráči z tureckého Fenerbahce

Michal Kadlec Michal Kadlec autor: Dalibor Sosna
Český stoper nebo pravý obránce Michal Kadlec. Sledoval los základních skupin EURA 2016 v posilovně se svými spoluhráči z tureckého Fenerbahce Istambul.

Istanbul/Praha - Duel fotbalové reprezentace s Tureckem na evropském šampionátu ve Francii v příštím roce bude mít zvláštní příchuť pro obránce Michala Kadlece, který působí ve Fenerbahce Istanbul. Na dnešní los základních skupin koukal v Turecku se spoluhráči, k hecování ale zatím nedošlo.

Špičkování ještě neproběhlo

"Zítra nás čeká zápas, takže jsem los sledoval s některými spoluhráči v posilovně, kde je televize. Špičkování ještě nebylo, to proběhlo, spíš když jsme hráli tady (v Turecku) v kvalifikaci. Oni jen říkali, že nás mají a já jim říkal, že my máme je," řekl Kadlec s úsměvem v rozhovoru s ČTK.

Národní tým potká Turecko potřetí v krátké době, protože s ním hrál už v kvalifikaci. Češi nejprve vloni zvítězili v Istanbulu 2:1 a letos na podzim podlehli v Praze 0:2 v době, kdy už měli jistý postup ze skupiny.

"Zase Turecko, máme s nimi zkušenost. Víme, co nás čeká. Víme, že jsou schopni porazit kohokoliv, ale také skoro s kýmkoliv prohrát," naznačil Kadlec, jak nevyzpytatelným soupeřem Turecko bude.

Turky potkala forma na závěr kvalifikace

Tým trenéra Fatiha Terima kvalifikaci velmi špatně rozjel, ale závěr měl famózní. Poslední tři duely vyhrál a nakonec na šampionát prošel jako nejlepší celek z třetích míst. "Měli víc štěstí než rozumu, všechno jim hrálo do karet. Dostali se tam s velkým štěstím," konstatoval Kadlec.

"Možná by ta euforie z postupu trvala, kdyby se hrálo hned, jak kvalifikace skončila. Za půl roku mohou mít jinou formu, než měli na podzim, takže se spíš začne od nuly a bude záležet na momentální formě v daný moment," doplnil třicetiletý stoper.

Kadlec věří v postup

Skupinu, ve které je ještě Španělsko a Chorvatsko, považuje za jednu z nejtěžších. "Možná spolu s tou, kde je Belgie, Itálie a Švédsko. Naše je jednou z nejtěžších i tou vyrovnaností. Španělé asi budou favoritem a pak jsou tam tři celky, které jsou vyrovnané. V našich silách každopádně je, abychom postoupili. Nikdo nejede na Euro to jen odehrát. My jsme už v minulosti ukázali, že se můžeme rovnocenně měřit s každým," dodal Kadlec.

reklama