reklama

Kadlec dohrál: kost v kotníku je O.K, vazy ale K.O.!

Václav Kadlec v utkání proti Srbsku. Bohužel musel předčasně střídat kvůli zranění Václav Kadlec v utkání proti Srbsku. Bohužel musel předčasně střídat kvůli zranění autor: Milan Kammermayer
Václav Kadlec má těžký výron kotníku, start v utkání s Německem je velmi vážně ohrožen

Praha - Hrál výborně, ale po necelé půlhodině musel z trávníku. Václav Kadlec špatně došlápl a způsobil si silný výron kotníku. Ten si dle týmového lékaře Alexandra Kučery vyžádá tři až čtyři týdny klidu a pro mladého forvarda tak domácí šampionát jednadvacítek skončil.

Kadlece konec na turnaji mrzí

"Není to nic příjemného, chtěl jsem se ukázat. Bohužel. Mrzí mě to, chtěl jsem týmu pomoci na víc než těch 20 minut. Věřím, že to kluci zvládnou i beze mě," řekl Kadlec novinářům. "Nejsem zvyklý nějak naříkat. Špatně se nemám, k fotbalu holt zranění patří," dodal třiadvacetiletý útočník.

"Poslali jsme ho na rentgen, ten naštěstí dopadl dobře, kost je nepoškozená. Odpolední magnetická rezonance ale ukázala vážnější poškození vazů," říká Jaromír Šeterle, manažer českého týmu fotbalistů do 21 let.

Na mistrovství Evropy jedenadvacetiletých, které se právě hraje v Česku, porazili v sobotu svěřenci trenéra Jakuba Dovalila na pražské Letné srbského soupeře 4:0.

Václav Kadlec k tomu v úvodu zápasu významně přispěl, jenže nyní už je jasné, že proti favoritovi z Německa se v úterý na trávníku neobjeví. A ani v dalších zápasech v případě českého postupu.

Mladý útočník s týmem nezůstane

Kadlecova absence uškodí nejen týmu a jeho postupovým ambicím, ale hráči samotného. V bundesligovému Eintrachtu Frankfurt toho za poslední dvě sezony příliš neodehrál a tak šel na jarní část hostovat do Sparty, aby se připravil právě na tento šampionát.

V prvním utkání proti Dánsku nemohl hrát kvůli starému disciplinárnímu trestu, teď mu zase život zkomplikovalo zranění. Právě na ME "21" se chtěl ukázat jak sportovnímu vedení Frankfurtu, tak i případným dalším zájemcům o jeho služby, mezi nimiž je i dánský mistr Midtjylland.

Kadlec tak mužstvo nejspíš opustí. "Na zápasy samozřejmě přijedu, ale asi nemá cenu, abych tady byl. Sbalím se a pojedu domů," řekl. "Měl jsem mít docela dlouhou dovolenou, teď ji strávím rehabilitací. Výhledově jsou to tři čtyři týdny, to není tak hrozné," dodal útočník, který se vrací po jarním hostování ve Spartě do německého Frankfurtu.

reklama