Kaká se trefil posté za AC Milán, Neapol porazila Janov

6. 1. 2014 18:10
Kaká pomohl v italské lize dvěma góly k výhře AC Milán nad Bergamem 3:0 a v dresu "Rossoneri" překonal hranici 100 branek v soutěží zápasech.
Kaká oslavuje stý gól za AC Milán
Kaká oslavuje stý gól za AC Milán | Foto: Reuters

Milán - Brazilský fotbalista Kaká pomohl v italské lize dvěma góly k výhře AC Milán nad Bergamem 3:0 a v dresu "Rossoneri" překonal hranici 100 branek v soutěží zápasech. AC přerušil v Serii A sérii tří utkání bez vítězství a po 18 kolech se posunul na desáté místo.

Jednatřicetiletý Kaká, který se loni v létě vrátil do Milána po čtyřech letech v Realu Madrid, otevřel skóre v 35. minutě a svou jubilejní branku oslavil na San Siru se speciálním dresem s číslicí 100. Na zaokrouhlení své gólové bilance v Miláně čekal déle než měsíc. V 65. minutě se bývalý nejlepší hráč světa trefil podruhé a za dvě minuty ještě asistoval u třetího gólu Cristanteho.

Osmnáctiletý středopolař si v druhém utkání v italské lize připsal premiérový zásah mezi dospělými. Dosud odehrál v Serii A jen pět minut, ale při svém prvním startu v základní sestavě měl hned v úvodu dvě velké šance a trefil břevno. Milánští, kteří prožívají bídnou sezonu, se posunuli na desátou příčku.

Neapol udržela třetí místo v tabulce po výhře 2:0 nad Sampdorií Janov. Obě branky zaznamenal belgický záložník Martens, jenž se trefil v průběhu devíti minut druhého poločasu. Neapol snížila na dva body svou ztrátu na druhý AS Řím, který v neděli podlehl vedoucímu Juventusu. Sampdoria prohrála poprvé pod trenérem Sinišou Mihajlovičem, který tým převzal na konci listopadu a v předchozích pěti duelech s ním bodoval.

Dvakrát se střelecky prosadil šestatřicetiletý kanonýr Luca Toni a měl velkou zásluhu na vítězství Verony na půdě Udine 3:1. První gól dal po velké chybě brankáře Željka Brkiče, kterému propadl míč mezi rukama a nohama. Před druhým zásahem Toni vyzrál na ofsajdovou past a připsal si devátou branku v sezoně.