Kaká vyfasoval červenou a Real o deseti jen remizoval

12. 1. 2013 22:26
Fotbalisté Realu Madrid jen remizovali s Pamplonou 0:0. Kaká dostal červenou kartu a "Bílý balet" tak dohrával o deseti.
Kaká dostal v utkání dvě žluté karty
Kaká dostal v utkání dvě žluté karty | Foto: Reuters

Pamplona - Překvapivou bezbrankovou remízou skončilo utkání 19. kola španělské fotbalové ligy mezi Pamplonou a Realem Madrid. Hostující Kaká dostal v 76. minutě červenou kartu a "Bílý balet" tak dohrával o deseti.

Třetí celek soutěže se musel obejít bez střelecké opory Cristiana Ronalda, který odpykával karetní trest. Hrát nesměl ani Sergio Ramos za červenou kartu a urážky směrem k rozhodčím v pohárovém zápase. Naopak chytal po dvou zápasech obvyklý kapitán Iker Casillas.

V prvním poločase měl Real ke gólu blízko. Khedira ale nedosáhl na přihrávku před odkrytou bránu a z úhlu neuspěl ani Coentrao.

Domácí vstoupili do druhého poločasu lépe a k ničemu výraznému madridský celek nepustili. Naopak hosté si zavařili sami. Kaká nejprve v 60. minutě loktem trefil do obličeje Rubéna a o čtvrthodinu později bránil soupeři v rozehrání přímého kopu. Za oba prohřešky dostal žlutou kartu a navrch tedy jednu červenou.

Pamplona přesilovku v závěru nevyužila a body si týmy rozdělily. Real tak před nedělními zápasy stáhl náskok Barcelony a Atlética jen o bod.