reklama

Kalas prodloužil v Chelsea o čtyři roky, v další sezoně ale zůstane ve Fulhamu

Tomáš Kalas už dostává pozvánky na akce reprezentačního áčka Tomáš Kalas už dostává pozvánky na akce reprezentačního áčka autor: Milan Kammermayer
Fotbalový reprezentant Tomáš Kalas prodloužil smlouvu v Chelsea na další čtyři roky. Zároveň bude pokračovat na hostování v druholigovém Fulhamu, kde už strávil minulý ročník a jen těsně mu s ním unikl postup do Premier League.

Londýn - Tomáš Kalas je hráčem Chelsea už od svých sedmnácti let, kdy přestoupil z Olomouce v létě 2010. Během sedmi let se mu však nepovedlo prosadit natrvalo do prvního týmu a většinou chodil po hostováních v Arnhemu, Kolíně nad Rýnem, Middlesbrough a naposledy ve Fulhamu. Tam patřil k důležitým oporám a pomohl týmu do play off o postup do nejvyšší soutěže, kde ale Fulham neuspěl.

Češi jako snadní soupeři? Po debaklu Maccabi od Sigmy ale trenér musel volat majiteli klubu Češi jako snadní soupeři? Po debaklu Maccabi od Sigmy ale trenér musel volat majiteli klubu Čtěte zde

"Pro Tomáše je podpis nové smlouvy v Chelsea významným oceněním, klub mu touto smlouvou projevil velkou důvěru," uvedl Viktor Kolář, hráčův manažer ze společnosti Sport Invest. "Zároveň bylo přirozenou volbou, že Tomáš následující rok stráví na hostování ve Fulhamu. Zápasy ve druhé anglické lize ho zocelily. V Česku je to podceňovaná soutěž, ale je nesmírně náročná. Tomáš se stal klíčovým obráncem Fulhamu, který o něj velmi stál také pro následující sezonu. Proto jsme tuto variantu upřednostnili před jinou nabídkou z Premier League," dodal.

Během léta se dohodl s Chelsea na prodloužení smlouvy do roku 2021 a odjel s týmem na soustředění, nakonec ale bude pokračovat ve Fulhamu. Ten ho získal na další roční hostování, což patřilo k prioritám klubu při posilování kádru.

"Jsme nadšeni, že máme Tomáše zpátky. Oceňujeme, jak za nás v minulé sezoně bojoval. Ukázal nejen skvělé schopnosti, ale také velké srdce a oddanost. Věříme, že s ním nás čeká skvělá sezona," řekl sportovní ředitel Fulhamu Tony Khan.

reklama