reklama

Kalas se kál: Gól Němců byla moje chyba, hrál jsem nešikovně

Tomáš Kalas jednomu německému gólu nezabránil Tomáš Kalas jednomu německému gólu nezabránil autor: Milan Kammermayer
Český obránce zpytuje svědomí a věří Anglii v postupu ze skupiny.

Praha - V utkání působil, ale udělal jednu chybu, která znamenala vedoucí gól a jeho spoluhráči už nedokázali výsledek otočit. Obránce Tomáš Kalas si po zápase sypal popel na hlavu. Česká lvíčata totiž v posledním zápase domácího mistrovství Evropy remizovala s Německem 1:1, takže do semifinále nepostupují.

Kalas přiznal, že inkasovaný gól byla jeho chyba a teď doufá, že Anglie večer vyhraje a postoupí ze skupiny, aby si to česká reprezentace ještě mohla rozdat o místenku na olympijských hrách v Riu.

"Teď to bude bolet ještě minimálně jeden den, bylo by něco jiného být v semifinále a mít olympiádu v kapse.Takhle nemáme vůbec nic a musíme si přát, aby Anglie vyhrála a my se mohli o hry poprat," řekl novinářům Kalas.

Druhým dechem se hned omlouval za chybu, kterou udělal v 55. minutě a po které šli Němci do vedení.

"Zdržování by od Němců nikdo nečekal"

"Začalo to u mě. Na správném místě jsem sice byl, ale ten centr byl docela ostrý a já se nechtěl moc napřahovat, abych míč neminul. Proto jsem tam jenom nechal nohu, aby se to odrazilo, ale trefilo mě to jen zespoda. Byla to nešikovnost," uznal český stoper.

Už v 66. šesté minutě ale Krejčí vyrovnal a viníkovi úvodní branky se trochu ulevilo. "To sice ano, ale už jsem potom na ten gól moc nemyslel. Ono to pomohlo úplně všem, třeba, kdyby ho Němci nedali, tak Krejča nevyrovnal a skončilo to taky 0:0. To je všechno jenom kdyby."

Němci od té chvíle hodně protahovali rozehrávku, často končili na zemi a nechtělo se jim na nohy. "Tohle by asi nikdo od Německa nečekal, ale aspoň je od nás pozitivní, že jsme je zatlačili a oni museli padat, polehávat po zemi a zakopávat balóny.To se nepodaří jen tak někomu, je to ale jen malinkatý úspěch."

V posledních minutách už se do vápna vydávali i stopeři včetně Kalase. "Když vám jde o všechno, tak se hlavně snažíte dostat míč do velkého vápna. Oni to tam uhlavičkovali, ale kdyby to tam jednou propadlo, mohli jsme dát gól."

"Angličanům psát smsky nebudu"

Nyní musí reprezentanti čekat, jak dopadne druhá skupina. Pokud nyní druhá Anglie postoupí do semifinále, budou celky z třetích míst hrát dodatkový zápas o účast na olympiádě. A to je pořád dost velké lákadlo.

"Stoprocentně to budeme sledovat společně, večer už stejně nikdo ven nechodí a ani by neměl, takže si k tomu s klukama sedneme, dáme si to na velký plátno a budeme fandit," prohlásil Kalas.

Tým z ostrovů je pro něho proti Itálii jasným favoritem. "Kdyby zaváhala a nějak to podcenila, tak postoupit nemusí, ale já věřím, že budou hrát naplno a nějak to s Itálií ukopou."

Dvaadvacetiletý zadák patří Chelsea a letos na jaře hostoval v anglickém Middlesbrough, v dresu Albionu tak má některé kamarády, kteří mu mohou na dálku pomoct. "V kontaktu s někým z nich jsem, ale jen proto, abych jim poradil, jestli je v Olomouci dobrá restaurace nebo hotel. Smsky teď určitě posílat nebudu, zvládnout to i tak," věří Kalas.

Případný zápas o hry by mohl lvíčatům spravit náladu a dojem ze šampionátu. "Byla by to náplast, sice malá, ale byla. Kdyby se to povedlo a my na olympiádu postoupili, tak už by se nikdo moc nezaobíral tím, že jsme se nedostali do semifinále," dodal.

reklama