reklama

Podle odposlechů předával úplatek, teď zve kluby na sraz s Poborským: Dorazí i Pelta

Miroslav Pelta Miroslav Pelta autor: ČTK
Desítky třetiligových a divizních klubů dostaly minulý týden email s pozvánkou na setkání na půdě fotbalové asociace FAČR. Vedle kandidáta na předsedu Karla Poborského se ho mají zúčastnit i dosavadní šéf Martin Malík, bývalý boss Miroslav Pelta nebo majitel plzeňské Viktorie Adolf Šádek.

Pod emailem je podepsán Jan Hořejší, vedoucí sekretář Řídící komise pro Čechy. Ten Hořejší, který byl mj. citován v policejních odposleších, kdy před budovou FAČR měl předávat částku 100 000 korun rozhodčímu Hájkovi za ovlivnění utkání. Přestože jej šetřila etická komise, nadále pracuje pro FAČR.

Šidliák: Spolupráci s Poborským si představit nedokážu. Moraváci nesmí být za blbce Šidliák: Spolupráci s Poborským si představit nedokážu. Moraváci nesmí být za blbce Čtěte zde

"Dovoluji si vás informovat, že na pondělní schůzku s Karlem Poborským jsem pozval i Miroslava Peltu, Ádu Šádka, Martina Malíka, Jana Paulyho (generální sekretář). Všichni pozvání přijali. Samozřejmostí je účast Martina Drobného (bývalý spolupracovník Romana Berbra v Plzni)," upřesňoval o týden později "nabitou" plejádu pozvaných hostů.

Setkání s kluby se má konat necelé dva týdny před volební valnou hromadou FAČR. A právě z třetiligových a divizních klubů se bude rekrutovat řada delegátů, kteří budou volit nové vedení federace.

Karel Poborský se bude ucházet o post nejvyšší, Malík se Šádkem kandidují na místopředsedu za Čechy a Drobný by rád vedl Řídící komisi pro Čechy. Pauly by zase v případě vítězství "postberbrovského" křídla pravděpodobně zůstal generálním sekretářem.

"Jedná-li se o volební setkání Karla Poborského, má se z důvodu neutrality a rovné kampaně konat mimo prostory FAČR, a to přesto nebo právě proto, že Karel Poborský je v současnosti svazovým zaměstnancem. Koná-li se akce se souhlasem FAČR, čemuž nasvědčuje její konání v sídle asociace a avizovaná účast předsedy Malíka a generálního sekretáře Paulyho, jedná se o flagrantní porušení neutrality a zejména zásady apolitičnosti sekretariátu," reagoval ostře Poborského protikandidát Petr Fousek.

"Takováto neuvěřitelná zvýhodňování jsme znali v éře Romana Berbra, ale tento případ jasně potvrzuje, že jeho odchodem se pro některé lidi nezměnilo zhola nic a chtějí pokračovat ve stejném duchu. Naprosto nepřijatelné je, že takovouto klientelistickou akci navíc přímo organizuje zaměstnanec FAČR Hořejší se souhlasem či minimálně s vědomím svého nadřízeného, generálního sekretáře Paulyho, což by v každém normálním svazu muselo vést k rezignacím či k odvoláním z funkcí," dodal Fousek ve svém vyjádření.

Je záhada, že Vláďa Šmicer komentuje, kdo za mnou stojí, když to nemůže vědět. Zatím si to nechávám pro sebe, říká Karel Poborský. Michael Rozsypal |  26:29
reklama