Kanonády Citizens a United, Chelsea jde do čela

5. 4. 2014 15:57
Fotbalisté Manchesteru City ve 33. kole Premier League porazili Southampton 4:1, Chelsea vyhrála nad Stoke 3:0.
K prvnímu gólu Manchesteru City vedla nafilmovaná penalta
K prvnímu gólu Manchesteru City vedla nafilmovaná penalta | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru City se vrátili na vítěznou vlnu, když po remíze na Arsenalu rozstříleli ve 32. kole Premier League 4:1 Southampton.

Do čela tabulky se probojovala Chelsea, která má díky výhře 3:0 nad Stoke náskok jednoho bodu na druhý Liverpool a dva na třetí City.

Manchester United zvítězil na hřišti Newcastlu 4:0 a vystřídal na šestém místě Tottenham, který má však utkání k dobru.

Čech vychytal patnáctou nulu

V brance Chelsea se i přes kritiku po zápase Ligy mistrů s PSG objevil Petr Čech a připsal si patnáctou nulu v sezoně. Jeho spoluhráči otevřeli skóre ve 32. minutě, kdy se po centru Nemanji Matiče prosadila podruhé v dresu Chelsea zimní posila z Basileje Mohamed Salah.

Po změně stran pak druhou branku přidal Frank Lampard, který přesnou dorážkou napravil své zaváhání při pokutovém kopu. Skóre uzavřel o jedenáct minut později technickou střelou z hranice vápna Brazilec Willian.

Citizens rozhodli v nastavení poločasu

Kanonádu Citizens odstartoval už ve 3. minutě Touré, který proměnil penaltu za údajný faul Fontehona Džeka. Pro nejlepšího střelce domácích to byl už osmnáctý gól sezony.

V 26. minutě přišla pro hosty další nepříjemnost, protože po pádu na pravou nohu opustil hřiště na nosítkách se zraněným kolenem nejlepší střelec klubu Rodriguez. Anglický reprezentační útočník tak dost možná přijde o start na mistrovství světa.

Další penaltová situace krátce po půlhodině hry znamenala vyrovnání. Faul Zabalety v šestnáctce potrestal Lambert. Hostující útočník se v dresu Southamptonu trefil z penalty už po jedenatřicáté, nemýlil se ani jednou. "Saints" se zároveň stali prvním týmem od října 2011, který na Etihad Stadium proměnil pokutový kop.

Jenže v nastavení prvního poločasu domácí vstřelili během tří minut zásluhou Nasriho a Džeka dvě branky a pojistku přidal v závěru střídající Jovetič, jenž byl tou dobou na hřišti necelé tři minuty.

United poskočili do pohárů

Manchester United v lize zvítězil podruhé za sebou a čtyřmi góly se pozitivně naladil na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Bayernu Mnichov. Dvěma brankami se o to postarala lednová posila z Chelsea Juan Mata.

Španělský záložník se v dresu svého nového klubu nemohl devět zápasů prosadit, v posledních dvou se však trefil už třikrát. Ve druhém utkání po sobě se trefil také Javier Hernández, poslední branku přidal v nastaveném čase Adnan Januzaj. Newcastle v lize prohrál potřetí v řadě.

Fotbalisté West Bromwiche zvítězili na hřišti Norwiche 1:0, jediný gól zařídil v prvním poločase francouzský záložník Morgan Amalfitano. Český útočník Matěj Vydra nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 70 minut.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

Manchester City - Southampton 4:1
Branky: 3. Touré z pen., 45.+1 Nasri, 45.+4 Džeko, 81. Jovetič - 37. Lambert z pen.

Aston Villa - Fulham 1:2
Branky: 70. Holt - 61. Richardson, 86. Rodallega

Cardiff - Crystal Palace 0:3
Branky: 31. a 88. Puncheon, 71. Ledley

Hull - Swansea 1:0
Branka: 39. Boyd

Newcastle - Manchester United 0:4
Branky: 39. a 50. Mata, 64. Hernández, 90.+3 Januzaj