reklama

Kapitán Anglie: Žádná smůla, s Čechy jsme měli hrát líp

Jones v souboji s Morávkem. Jones v souboji s Morávkem. autor: Reuters
Dvě akce Chramosty poslaly Angličany z Eura domů

Praha - Dostat gól, kterým přijdete o semifinále fotbalového mistrovství Evropy, jistě hodně mrzí. Ale dostat jej v 89. minutě poté, co jste po většinu zápasu hráli lépe, tomu by leckdo řekl smůla. Obzvlášť když o dalších pět minut později ještě dostanete branku navíc, aby vaše ponížení bylo ještě větší.

Kapitán anglické reprezentace Phil Jones ale o smůle či štěstí nemluví, ač se do výše popsané situace jeho tým v nedělním utkání s Českou republikou dostal. Albion přišel o postupový výsledek 1:0 pouhých šedesát sekund před koncem zápasu, kdy jej de facto poslal z turnaje svoji brankou Jan Chramosta. Ten samý hráč přitom ještě v závěrečné minutě nastavení nahrál před prázdnou bránu na vítězný gól Tomáši Pekhartovi, a definitivně tak dokonal český obrat v zápase.

Čtěte také:

Zabiják s dětskou tváří Chramosta: Nepopsatelný pocit! 
Lvíčata v euforii. Postup trefil Chramosta v 89. minutě
Nevídané! Na ME ´21´ stačily k postupu pouhé tři body

"Jsme samozřejmě strašně zklamaní a deprimovaní, ale nemůžeme tvrdit, že jsme měli smůlu. Zkrátka jsme nebyli dost dobří na to, abychom dali víc branek," prohlásil pro televizi Sky Jones.

"Přitom to byl náš nejlepší zápas na turnaji, jenže pak jsme na jedinou chvilku vypnuli a to nás stálo semifinále," litoval situace z 89. minuty anglický kapitán.

Pearce: byla to těžká skupina

S názorem lídra mužstva se v podstatě ztotožnil i trenér Stuart Pearce, jenž si také myslí, že Anglie předvedla proti Česku nejlepší výkon na turnaji, kde do té chvíle uhrála jen dvě remízy s Ukrajinou a Španělskem.

Anglická jednadvacítka se připravuje na zápas s Českem (trenér Pearce) Stuart Pearce Foto: Reuters

"Dnes jsme hráli opravdu dobře, dařilo se nám otevírat českou obranu a posléze i skórovat, ale nakonec jsme neměli dost houževnatosti na to, abychom tenhle zápas dovedli k vítězství," uvedl kouč, přezdívaný "Psycho".

Šéf anglického týmu si zároveň postěžoval na tvrdý los, který mu přisoudil do skupiny právě český tým, Španěly a Ukrajince.

"Lidé si neuvědomují, jak těžkou skupinu jsme měli: famózní Španělsko a Ukrajinu s Českem, tedy týmy, které excelovaly v kvalifikaci. Stačí si uvědomit, že ze druhé skupiny postoupilo Bělorusko, které prohrálo dva zápasy. Ale takový je fotbal," dodal.

Pearce by měl i přes neúspěch na dánském Euru anglickou jednadvacítku vést i následující rok, kdy se Albion představí na domácí olympiádě v Londýně.

Tam mohou zamířit i Češi, pokud ovšem vyhrají buďto v semifinále, nebo v souboji o třetí místo. Do olympijského Londýna z Dánska zamíří jen tři nejlepší týmy a právě angličtí pořadatelé.

reklama