reklama

Kapitán Dukly: Kocourek musel zápis změnit. Lafata prý nezná morální hranice

Kapitán Dukly Marek Hanousek. Kapitán Dukly Marek Hanousek. autor: Milan Kammermayer
Ani dva dny po zápase se o tom, co se na Julisce stalo, nepřestává mluvit. Sparta vyhrála na hřišti Dukly 2:1 díky sporné penaltě v samotném závěru utkání.

Praha - Ani dva dny po zápase se o tom, co se na Julisce stalo, nepřestává mluvit. Sparta vyhrála na hřišti Dukly 2:1 díky sporné penaltě v samotném závěru utkání.

Rozhodčí Tomáš Kocourek ji podle domácích fotbalistů jednoznačně nařídil za plácnutí brankáře Filipa Rady do čela sparťana Davida Lafaty. Jenže pak prý musel zápis o utkání změnit. Kapitán Dukly Marek Hanousek to uvedl v rozhovoru pro deník Sport.

„Co si máme myslet, když takto rozhodčí zásadně mění oficiální dokument. Četl jsem to až druhý den a považuju to za úplně absurdní. Nic takového na hřišti neříkal. Já byl přesvědčen, že do zápisu napíše, že penaltu nařídil za Radovo strčení. A teď ruka,“ vyjádřil se středopolař týmu, který ještě v 88. minutě vedl nad Letenskými 1:0.

Sudí Kocourek nakonec v zápise uvedl, že pokutový kop nařídil za ruku obránce Štetiny, která ovšem s největší pravděpodobností nebyla. To ostatně potvrdil ve svém vyjádření šéf komise rozhodčích Miroslav Tulinger (čtěte zde).

"Lafata si píše svou vizitku"

„Bavil jsem se s rozhodčím o tom a jednoznačně mi řekl, že okopávání Filipa Rady, který držel míč na brankové čáře, neviděl, ale viděl až následné Radovo plácnutí po Lafatovi. A za to nařídil pokutový kop. Byla tam hodně emocí, víc neříkal, stál si za svým rozhodnutím,“ uvedl Hanousek.

Hráčům Dukly se také nelíbilo počínání Lafaty, který nejprve nedovoleně atakoval jejich brankáře a poté jednoznačně přihrál bolestivou reakci na v podstatě jemný dotek Rady.

„Jak ho hodnotit. Každý si píše svoji vizitku sám. A on si na ni dal tohle. Není to navíc poprvé, kdy něco nafilmoval. Je to jeho věc, chce ze všeho vytěžit maximum, i třeba z takového teatrálního kousku. Dosáhl pokutového kopu a vyloučení. Chce pro tým udělat maximum, chápu, ale měla by být nějaká morální hranice, za kterou by sport neměl přesahovat," dodal Marek Hanousek. 

Lafata naštval i Vízka

Velmi rozezlený byl ostatně z přístupu Lafaty rovněž fotbalový expert Ladislav Vízek, který v rozhovoru pro Aktuálně.cz chování reprezentanta důrazně odsoudil.

"O tom se moc nemluví, ale mě to u něj mrzí. Má takový poctivý obličej, ale pravda bude ve skutečnosti jiná. Není to u něj poprvé, co něco přifilmoval. Nejdřív kope gólmanovi do rukavic a pak, když do něj Rada strčí rukou, skácí se jako podťatý. Neuvěřitelný herecký výkon," poznamenal Vízek.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy


reklama