Katalánský uragán! Barca smetla Milán a slaví, Messi zářil

Lionel Messi sestoupil zhůry a spasil Barcelonu.
Barcelona vletěla do zápasu jako vítr a od začátku nepůjčila soupeři míč. Messi už  v 5. minutě po kombinaci s Xavim našel skulinku mezi obránci...
...a z hranice šestnáctky argentinský kanonýr zavěsil povedenou střelou do horního růžku.
Přesně takový vstup do zápasu Barca potřebovala, protože v Itálii prohrála 0:2.
Lionel Messi zdraví devadesát tisíc diváků, kteří své miláčky přivítali choreem v klubových barvách a nápisem "Jsme jeden tým".
12. 3. 2013 22:27
Messi v prvním poločase vymazal náskok italského celku a David Villa po přestávce poslal Barcelonu do čtvrtfinále.

Barcelona - To byl katalánský uragán! Fotbalisté Barcelony v odvetě osmifinále Ligy mistrů vymazali dvougólový náskok AC Milán, na Nou Campu zvítězili po vynikajícím výkonu 4:0 a postoupili do čtvrtfinále milionářské soutěže.

S Barcelonou postupuje i Galatasaray

Už v pvním poločase zlikvidoval ztrátu dvěma krásnými střelami nejlepší fotbalista planety Lionel Messi. Po deseti minutách druhé půle pak poslal Blaugranas mezi osm nejlepších týmů soutěže David Villa. V nastaveném čase ještě přidal pojistku na vstupu Katalánců do historie čtvrtým gólem Jordi Alba.

Ve druhém úterním duelu porazili hráči Galatasaray Istanbul v divokém duelu v Gelsenkirchenu domácí Schalke 04 3:2 a po domácí remíze 1:1 jdou dále překvapivě Turci.

Messi opět čaroval

Lionel Messi už dostal více než dost přívlastků, přezdívka "Messiáš" ale na něj dnes večer sedí asi ze všeho nejvíce. Dva týdny v útlumu (i když se třemi góly na kontě ve čtyřech duelech) jako kdyby na něm nebyli nyní znát.

Na Camp Nou jej mohli hosté ztrojovat, dohrávat agresivně souboje s ním, nic platné. V 5. minutě kolem něj stáli dokonce v pěti na hranici vápna, levačka Argentince ale vykouzlila parádní kop a Abbiati v brance hostí byl pouze za diváka.

A mohlo být hůře, uragán přihrávek a pohybu, který domácí rozproudili, motal hráčům v bílém hlavy tak, že si museli připadat jako na horské dráze. Ve 20. minutě to bylo na šance 7:0 a na držení míče v procentech 80 ku 20.

Heslo "Nedáš-dostaneš" opět platilo

Jenže druhý gól přišel až ve 39. minutě poté, co 95 tisíc domácích fandů musel pokoušet infakt, když po zaváhání Mascherana běžel sám na Valdése Niang, leč mladý útočník trefil jen tyč barcelonské branky.

A přišel trest. Kapitán hostí chyboval na půli, Iniesta vyslal do kolma Messiho, ten si na hranici vápna míč zasekl a na bližší tyč po zemi zavěsil - 2:0, začínalo se od začátku.

A hosté jako kdyby to vzali doslova, do druhé půle vlétli jako uragán a ukázali, že i Messi a spol. mají při vysunutém presingu problémy s kombinací. Jenže místo snížení udeřilo opět na druhé straně.

Rozhodující trefu přidal Villa

Iniesta opět vybojoval míč zhruba 30 metrů od branky Milána, naservíroval jej okamžitě do křídla na Villu a do té doby neviditelný kanonýr placírkou na zadní tyč dal postupový gól.

Domácí poté více jak dvacet minut koncertovali, jenže čtvrtou branku nepřidali, kouč Alegri výrazně posílil ofenzivu a hosté si v závěru připravili několik slibných závarů před Valdésem, jenže míč do branky neprotlačil ani Flamini, ani Robinho.

Čtvrtou branku vstřelil Alba

A právě střídající Brazilec poté stál u rozhodující čtvrté trefy Barcelony. Standardní situaci na polovině nepochopitelně rozehrál na nepřipraveného Bojana, ten přišel v souboji s Messim o míč a bylo zle. Argentinec jej poslal na Alexise, ten křižně na Albu, který kulatý nesmysl nasměroval do sítě.

Barcelona tak jako první celek v novodobé historii Ligy mistrů dokázala v play off postoupit poté, co první duel prohrála 0:2. Pro Milánské je takový debakl v součtu obou duelů asi až příliš krutý, bohužel pro ně, ve svém středu neměli "vetřelce z vesmíru" s desítkou na zádech.

Drama v Německu pro Galatasaray

Drama se konalo i ve druhém dnešním duelu, když Schalke poslal do vedení v 17. minutě Neustädter. Jenže hosté z Istanbulu ještě do poločasu otočili zásluhou Altintopa a Yilmaze a v tu chvíli museli dát domácí na postup dva góly.

Nepovedlo se. V 63. minutě sice vyrovnal Bastos, stejně jako na Camp Nou ale i Gelsenkirchenu udeřilo naposledy na straně postupujícího celku v nastavení zápasu při tlaku soupeře. V 95. minutě zápasu rozhodl o čtvrtfinálové účasti Galatasaray Bulut.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - AC Milán 4:0 (2:0)
Branky: 5. a 40. Messi, 55. Villa, 90.+2 Alba. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 95.000. První zápas: 0:2, postoupila Barcelona.

Barcelona: Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano (77. Puyol), Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro (83. Adriano), Messi, Villa (76. Sánchez).

Milán: Abbiati - Abate, Mexés, Zapata, Constant - Montolivo, Ambrosini (60. Muntari), Flamini (75. Krkic) - Niang (60. Robinho), Boateng, El Shaarawy.

Schalke 04 - Galatasaray Istanbul 2:3 (1:2)
Branky: 17. Neustädter, 63. Bastos - 37. Altintop, 42. Yilmaz, 90.+5 Bulut. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 54.142. První zápas: 1:1, postoupil Galatasaray.

Schalke: Hildebrand - Učida, Höwedes, Matip, Kolasinac - Höger (85. Meyer), Neustädter (46. Fuchs) - Farfán, Draxler, Bastos - Pukki (85. Obasi).

Galatasaray: Muslera - Eboué, Kaya (79. Zan), Nounkeu, Riera - Felipe Melo - Altintop, Sneijder (70. Amrabat), Inan - Drogba, Yilmaz (86. Bulut).