reklama

Katar na šampionátu šetřit nebude, utratí 200 miliard dolarů

Mladý fanoušek Kataru už se nemůže dočkat šampionátu v roce 2022. Mladý fanoušek Kataru už se nemůže dočkat šampionátu v roce 2022. autor: Reuters
Katar hodlá v přípravách na fotbalové mistrovství světa v roce 2022 utratit 200 miliard dolarů (přes čtyři biliony korun).

Dubaj - Katar hodlá v přípravách na fotbalové mistrovství světa v roce 2022 utratit 200 miliard dolarů (přes čtyři biliony korun). V ekonomické studii to uvedla poradenská společnost Deloitte.

Podle ní asijský stát chystá vynaložit 140 miliard dolarů na výstavbu dopravní infrastruktury, především nového letiště, silnic a podzemní dráhy. Očekává se, že na měsíc trvající turnaj přicestuje 400.000 fanoušků. Dalších dvacet miliard dolarů pak bude stát vylepšení turistické infrastruktury.

Rusko, které uspořádá fotbalové mistrovství světa o čtyři roky dříve, počítá s výdaji 15 miliard eur (388 miliard korun). Do předběžného rozpočtu Rusové započítali náklady na stavbu či modernizaci dvanácti stadionů, nutné investice do vybudování infrastruktury, hotelů, zlepšení dopravy a zajištění bezpečnosti.

reklama