reklama

Kauza s Messiho daněmi nekončí. Soud chce vyšetřovat dál

Lionel Messi má i nadále starosti s vyšetřováním svých daní Lionel Messi má i nadále starosti s vyšetřováním svých daní autor: Reuters
Soud odmítl návrh na zastavení vyšetřování kauzy s nezaplacenými daněmi Lionela Messiho.

Barcelona - Kauza s nezaplacenými daněmi ještě pro Lionela Messiho neskončila a argentinské fotbalové hvězdě stále hrozí ve Španělsku obvinění.

Soud ve městě Gava totiž podle španělských médií odmítl návrh státního zastupitelství na zastavení vyšetřování čtyřnásobného nejlepšího fotbalisty světa.

V případu jde o dluhy na daních ve výši čtyř milionů eur (asi 110 milionů korun). Kanonýr Barcelony se měl daňových úniků dopustit spolu s otcem Jorgem v letech 2007 až 2009. Už nedlouho po zahájení vyšetřování oba dluh dorovnali a španělským úřadům uhradili přes pět milionů eur.

Sedmadvacetiletý Messi v loňské výpovědi uvedl, že se o finance a daňové záležitosti osobně nestaral a potvrdil to také jeho otec. Messi starší za věc převzal plnou zodpovědnost, je stále vyšetřován a hrozí mu pokuta či vězení. Poté co soud odmítl červnové rozhodnutí státní zástupkyně zastavit proti nejlepšímu hráči nedávného mistrovství světa vyšetřování, se to týká znovu i Messiho mladšího.

reklama