VIDEO Kozák nastřílel hattrick, Chelsea měla znovu trable

14. 3. 2013 21:44
Fotbalisté Interu famózním výkonem smazali v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Tottenhamu třígólové manko, po výsledku 4:1 po prodloužení ale postupuje anglický klub.
Libor Kozák stvrdil náskok Lazia nad Stuttgartem třemi góly | Video: youtube.com

Praha - Hvězdou osmifinálových odvet v Evropské lize byl český útočník Libor Kozák.

Forvard Lazia zařídil hattrickem výhru římského celku nad Stuttgartem 3:1, což v součtu s úvodní výhrou 2:0 poslalo italský tým jednoznačně mezi nejlepší osmičku.

Kozák, jenž se reprezentačnímu kouči Michalu Bílkovi nevešel do nominace pro kvalifikaci s Dánském a Arménií, je nejlepším střelcem soutěže. V dosavadním průběhu Evropské ligy včetně předkola nastřílel už deset branek.

Chelsea si znovu zahrávala

Chelsea si z Bukurešti přivezla porážku 0:1, kterou ve 34. minutě smazal Mata. Steaua se však zřejmě zhlédla v odvážném výkonu Sparty a chvíli před přestávkou jí výhodu vrátil Chiriches.

Londýňanům znovu teklo do bot, ale stále ještě úřadující vítěz Ligy mistrů situaci zvládl. V 58. minutě se trefil Terry a dvacet minut před koncem poslal ´Blues´ dál Torres. Ten ještě následně neproměnil pokutový kop, to už ale Chelsea příliš mrzet nemuselo.

Famózní stíhací jízdou smazali hráči Interu Milán třígólové manko v souboji s Tottenhamem, nakonec se však ale z postupu neradují. Následné prodloužení skončilo nerozhodně 1:1, což poslalo dál anglický celek.

Zenit selhal v přesilovce

Basilej hájila v Petrohradě dvoubrankový náskok, který však po půlhodině stlačil na polovinu Witsel. V závěru první půle navíc musel předčasně do sprch Diaz, ovšem Zenit nedokázal přesilovku využít, přestože měl výhodu pokutového kopu.

Souboj Kazaně s Levante nepřinesl gól ani ve druhém utkání, a tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se už přece jen trefili domácí hráči.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Zenit Petrohrad - Basilej 1:0 (1:0)
Branka: 30. Witsel. ČK: 45. Diaz (Basilej). První zápas: 0:2, postoupila Basilej.

Kazaň - Levante 2:0 po prodl. (0:0, 0:0)
Branky: 100. Rondón, 112. Djadjun. První zápas: 0:0, postoupila Kazaň.

Inter Milán - Tottenham 4:1 po prodl. (3:0, 1:0)
Branky:20. Cassano, 52. Palacio, 75. vlastní Gallas, 110. Álvarez - 96. Adebayor. První zápas: 0:3, postoupil Tottenham.

Bordeaux - Benfica Lisabon 2:3 (0:1)
Branky: 74. Diabate, 90. vlastní Jardel - 75. a 90.+1 Cardozo, 30. Jardel. První zápas: 0:1, postoupila Benfica.

Newcastle - Machačkala 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Cissé. ČK: 55. Carcela-González (Machačkala). První zápas: 0:0, postoupil Newcastle.

Lazio Řím - Stuttgart 3:1 (2:0)
Branky: 6., 8. a 87. Kozák - 62. Hajnal. První zápas: 2:0, postoupilo Lazio.

Chelsea - Steaua Bukurešť 3:1 (1:1)
Branky: 34. Mata, 58. Terry, 71. Torres - 45. Chiriches. První zápas: 0:1, postoupila Chelsea.