Kazaň senzačně dobyla Barcelonu. Prohrál i Liverpool

20. 10. 2009 22:49
Barcelona - Kazaň 1:2, Alkmaar - Arsenal 1:1
Fotbalisté Kazaně slaví senzační vítězsví na hřišti Barcelony
Fotbalisté Kazaně slaví senzační vítězsví na hřišti Barcelony | Foto: Sport

Praha - Překvapivé ztráty dvou velkých favoritů přinesl dnešní program třetího kola základních skupin Ligy mistrů. Především barcelonští obhájci vítězství šokovali vlastní fanoušky, protože doma prohráli s nováčkem soutěže z Kazaně 1:2.

Ve stejné skupině selhal i Inter Milán, který se zase musel spokojit s domácí remízou 2:2 s Dynamem Kyjev.

V soutěži si udržely po třech odehraných zápasech stoprocentní bilanci Sevilla a Lyon, za dva týdny tak už v případě dalších úspěchů mohou slavit postup do osmifinále.

Sevilla dnes lehce zvítězila ve Stuttgartu 3:1, v týmu domácích zůstal jen na lavičce český záložník Jan Šimák.Lyon otočil zápas v Liverpoolu a díky dvěma trefám v závěrečné dvacetiminutovce si odvezl vítězství 2:1.

Liverpool bez zraněných hvězd Gerrarda a Torrese nevybředl z krize, prohrál čtvrtý soutěžní zápas za sebou a hodně ohrožena už může být budoucnost kouče Rafaela Beníteze.

Liverpool ve čtyřech duelech za sebou nebodoval poprvé od roku 1987 a před víkendovým šlágrem na hřišti Manchesteru United je na dně.

Odpočívající středopolař Tomáš Rosický dnes nebyl u remízy Arsenalu v Alkmaaru v poměru 1:1. Český reprezentant zůstal v Londýně kvůli lehkému zranění kolena a na dálku sledoval, jak jeho spoluhráči inkasují vyrovnávací branku ve třetí minutě nastaveného času.

Rumunské Urziceni zostudilo Rangers

Není to ale nic proti šoku, který způsobila Kazaň. Ta letos poprvé postoupila do základní skupiny a své premiérové vítězství získala na slavném Nou Campu.

Barcelonu už ve druhé minutě zaskočil vedoucí trefou Rjazancev, těsně po poločase sice hvězdný útočník Ibrahimovc odpověděl svojí první trefou za Barcelonu v Lize mistrů, ale poslední slovo patřilo ruským šampionům, protože Katalánce podruhé pokořil Gökdeniz Karadeniz.

Barcelona tak v Lize mistrů prohrála po devíti zápasech a její hráči si nejspíš dobře vzpomněli na loňský nezdar, kdy na jejich hřišti slavil nečekané vítězství i další východoevropský celek Šachtar Doněck.

Bez vítězství je ve skupině už jen Inter Milán, který i potřetí remizoval. Dnes jen dotahoval náskok Dynama Kyjev.

Divoký zápas sledovali diváci v Glasgow, kde Rangers podlehli rumunskému Urziceni vysoko 1:4, přestože rychle vedli díky vlastenci soupeře. Pak ale Unirea předvedla velký obrat.

Skotové neproměnili penaltu, po změně stran si sami vstřelili dvě vlastní branky a na odpověď se už nezmohli. Urziceni také v LM triumfovalo poprvé v historii.

Sedm branek, hned šest v prvním poločase, padlo i v Budapešti, kde se Debrecín marně pokoušel o první body v soutěži v duelu s Fiorentinou. Hosté nakonec uhájili výhru 4:3.