Kde je suverénní Bayern? Německý kolos v bundeslize opět pouze remizoval, tentokrát s Mohučí

22. 4. 2017 18:14
Fotbalisté Bayernu Mnichov v německé lize podruhé za sebou pouze remizovali. S Mohučí zachránili remízu 2:2 a druhé Lipsko může stáhnout jejich náskok v čele tabulky na šest bodů.
Arjen Robben (vlevo) vyrovnal na 1:1
Arjen Robben (vlevo) vyrovnal na 1:1 | Foto: Reuters

Mnichov - V mnichovské Allianz Areně padla úvodní branka už ve třetí minutě, kdy otevřel skóre Bojan Krkic. Bayern se tak po celý zápas s Mohučí ani jednou nedostal do vedení, bod zachraňoval až v poslední dvacetiminutovce.

Španělský útočník Krkic se stal sedmým hráčem, který skóroval v nejvyšších soutěžích ve Španělsku, Anglii, Itálii a Německu.

Po čtvrthodině hry vyrovnal přesnou střelou na zadní tyč Arjen Robben. Nizozemský křídelník vstřelil už pošesté v dresu Bayernu přes deset ligových gólů v sezoně.

Hosté však ještě do přestávky zvrátili stav skóre znovu ve svůj prospěch - střídající Kimmich podkopl ve vápně Mutóa a nařízený pokutový kop se štěstím proměnil Daniel Brosinski. Bayern se ve druhé půli zmohl už jen na vyrovnání, které zařídil v 73. minutě přízemní střelou Thiago Alcantara.

Zaváhání svých konkurentův boji o udržení nedokázal využít předposlední Ingolstadt, jenž nedotáhl do konce nadějně rozehrané utkání proti Brémám. Ještě deset minut před koncem vedl 2:1, pak ale svým druhým gólem v zápase vyrovnal Kruse, v 87. minutě dokonal obrat i svůj hattrick a v nastavení přidal dokonce čtvrtou branku.

I díky gólům německého útočníka drží Brémy neporazitelnost už deset zápasů a posunuly se už na šesté místo. Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder celý zápas.

O další překvapení se postaral poslední Darmstadt, jenž vyhrál v Hamburku 2:1. Hosté rozhodli v průběhu tří minut na začátku druhého poločasu, když se trefil po rohovém kopu Aytac Sulu a vzápětí zakončil rychlý brejk Felix Platte. Darmstadt si připsal poprvé v sezoně dvě vítězství za sebou, před týdnem překvapivě porazil Schalke. Hamburk zůstává na šestnácté příčce, která by pro něj znamenala baráž.

Nedařilo se ani dalšímu týmu se sestupovými starostmi. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě porazila zásluhou Ibiševičovy hlavičky z 59. minuty Wolfsburg 1:0 a upevnila si pátou pozici. Wolfsburg je patnáctý.