reklama

Kdo bude novým předsedou FAČR? Favoritem je Malík, ale delegáti mohou volbu zablokovat, říká Mádl

Luděk Mádl Luděk Mádl autor: Aktuálně.cz
Fotbalový expert Aktuálně.cz Luděk Mádl odpovídal na všechny otázky spojené s volbou nového předsedy FAČR.

Praha - Jak může dopadnout valná hromada fotbalové asociace, která má za úkol zvolit nového předsedu? Je vůbec možné omezit vliv vládce zákulisí Romana Berbra? Na vše kolem páteční volby předsedy FAČR odpovídal odpovídal fotbalový expert Aktuálně.cz Luděk Mádl.

O favoritech ve volbě předsedy FAČR
Být delegátem, vybral bych si z této trojice asi Petra Fouska. Favoritem by ale měl být Martin Malík, který by měl co do podpory jasně dominovat v české komoře. Otázka zní, jak budou síly rozloženy na Moravě. Nelze také vyloučit, že se někteří delegáti pokusí v pátek volbu zablokovat . A oddálit na pozdější termín, třeba za půl roku.

O Romanu Berbrovi 
Delegáti se z velké části rekrutují z řad bývalých rozhodčích. O ty pozice na okresech neměl nikdo příliš zájem, práce je to víceméně nevděčná - a Berbr, který je dokonalým technologem moci, si všiml, že právě odtud jde podle stanov FAČR největší volební síla v asociaci.Tak svým známým a kamarádům, bývalým rozhodčím, začal doporučovat, ať na ta místa na OFS kandidují. A postupem času se tady vytvořila neměnná struktura.

O budoucnosti českého fotbalu
Je třeba se poptat ve věštírně. Nebo na Vrchním státním zastupitelství. :)

Chat: Ptali jste se Luďka Mádla před volbou šéfa fotbalu

14:00

? Miroslav - 31. 5. 2017 12:56 Dobrý den. Předem chci říct, Vás považuji za jednoho z mála fundovaných lidí ve sportu, zejména tedy fotbalu takže věřím v upřímnost Vašich odpovědí. Teď k otázce: Dnes jsem četl rozhovor s panem Dubou a nestačil jsem žasnout co tenhle (promiňte mi ten výraz) kašpárek Berbrova divadla řekl :( Soudně a trošku racionálně myslící člověk ho nemůže nikdy volit po tom všem co se v pozadí FA dělo a děje, ale právě z tohohle důvodu se bojím, že vyhraje on, protože racionální rozum na svaze chybí, jinak si neumím vysvětlit, že tihle gauneři co dotáhli náš fotbal "cu grund" byli tak dlouho ve funkci, než skončili v teplákách. Jaký máte názor Vy a kdo podle Vás vyhraje? Vím, že je to věštění z koule, jen by mě zajímalo ,jestli se trochu shodneme.... Děkuji za odpověď. Miroslav

Luděk Mádl Luděk Mádl: Dobrý den, variantu volebního vítězství pana Duby považuji za nepravděpodobnou. Favoritem by měl být Martin Malík, který by měl co do podpory jasně dominovat v české komoře. Otázka zní, jak budou síly rozloženy na Moravě. Nelze také vyloučit, že se někteří delegáti pokusí v pátek volbu zablokovat . A oddálit na pozdější termín, třeba za půl roku.

? Honza - 31. 5. 2017 13:23 Dobrý den, jaký je Váš názor na všechny adepty na šéfa FAČR. Je někdo schopný to zlepšit? A myslíte, že Berbra má někdo možnost odstřihnout od koryta? Díky za odpověď.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Otázka zní, co podle vás znamená "zlepšit to". Panu Peltovi přiznejme, že se konečně začalo pracovat koncepčně s mládeží v rámci akademií. Co se týče reprezentace, tak s tím asi těžko "z fleku" pohne jakýkoli předseda. Pokud se shodneme, že je žádoucí posun v otázce důvěryhodnosti, tak ta může nastat asi opravdu jen ve chvíli, kdy z vedení fotbalu odejde pan Roman Berbr, a to nejen se svou kontroverzní pověstí a způsobem chování, ale i s celou svoji suitou.
Odstřihnout ho můžou delegáti, pokud ho nezvolí.

? Hans Bartsch - 31. 5. 2017 14:16 Dobrý den,
mám nějaké informace od funkcionářů našeho okresu, že zkusí prosadit pana Fouska. Nicméně může - pokud bude zvolen - něco pořídit? Nebude to něco jako Ivan Hašek, že za rok, dva otráven vším možným opustí funkci? Může alespoň trochu fungovat nějaká vazba typu dobrý předseda - špatný místopředseda (chápáno Berbr)? A takové poslední, co jsem slyšel, že se valná hromada zablokuje a dojde k posunu voleb na později. Řešilo by to něco?

Díky za odpověď a věřme, že to dopadne pokud možno co nejlépe, jde-li to.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Začnu od konce: Odložení volby by umožnilo zjistit, jestli se náhodou dopady aféry kolem Miroslava Pelty nepřesunou i na další osoby. Poskytlo by také prostor jednotlivým silám uvnitř fotbalu důkladněji připravit tyto nebo jiné kandidáty, najít hlubší politické dohody na pevnějším základu. Tahle páteční volba vychází z poněkud panického stavu, který krátce před volbami nastal.
Na druhou stranu chápu, že směrem ke státu či UEFA může působit nedůvěryhodně, pokud si fotbal v pátek nové vedení nezvolí.
U pana Fouska je předpoklad, že by se jako předseda nepodílel na nějakých šílenostech, otázka je, jak by byl jedenáctičlenný výkonný výbor, jemuž by předsedal složen. Pokud by většinu hlasování prohrával, možná by skončil dřív než Ivan Hašek.
Je na valné hromadě, aby zvolila, či nezvolila těleso, které bude akceschopné.

? Jaroslav - 31. 5. 2017 15:27 Když je "profesionální fotbal" tak výjmečný tak proč se neoddělí od výkonostního se vším všudy? Třeba direktivně.Žádné státní peníze Když by museli přestat platit hráčům takové "nesmysly "nemuseli by se potom chovat ekonomicky?Nešlo by dotace z rozpočtu poslat přímo dolů do výkonostního sportu a na mládež?Asi by se to ale muselo ošetřit tak aby to zase oklikou nepřiteklo zpět do "profesionálního " .

Luděk Mádl Luděk Mádl: Státní peníze jdou do profesionálního fotbalu, jak řikáte, tím způsobem, že se část dotací určených na mládežnický fotbal posílá i do sdružení "přilepených" k profesionálním klubům. Přičemž tato sdružení provozují právě mládežnické týmu daného klubu. Na tom nevidím nic skandálního, když příspěvky na mládež dostane jak TJ Dolní Lhota, tak AC Sparta.

? Petr - 31. 5. 2017 15:52 Stávající problémy p. Pelty a FAČRu nejsou stále důvodem sebereflexe místopředsedů a dalších odpovědných na FAČR. Všichni se zřejmě soustředí na páteční valnou hromadu. Pane Mádle, myslíte si, že pokud zůstanou ve vedení lidé naklonění p. Berbrovi a i on sám, že dojde k masovému odlivu sponzorů, k reakci MŠMT ve věci dotací, k zásadní "vzpouře" klubů, které tyto lidi odmítají? Komu budete držet palce při volbě předsedy?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Od toho, co podle policie prováděl pan Pelta ohledně dotací, zatím k ostatním členům fotbalového vedení nevede žádná přímá spojitost. Pokud se během příštích několika hodin nestane něco nečekaného, tak lidé naklonění panu Berbrovi ve vedení asociace pravděpodobně zůstanou.
Navzdory tomu, že se majitelé ligových klubů na své první schůzce postavili proti tomu. Ale vzápětí Sparta s panem Berbrem společnou řeč našla a tím se to zase celé rozmělnilo.
Dnes by snad měla proběhnout další schůzka ligových majitelů, tak uvidíme, co se stane. Ale spíš než k vytěsnění pana Berbra z vedení českého fotbalu podle mě tahle krize povede k rozbití projektu Ligové fotbalové asociace.

? Jiří - 31. 5. 2017 16:16 Dobrý den, proč podle Vás novináři nevytváří větší tlak (výzvy fanouškům, bojkot zápasů apod.) na zkorumpované vedení fotb. svazu. Myslím že to je jedna z cest, jak je přinutit odejít někoho komu je jedno, že celá republika má jiný názor. Díky

Luděk Mádl Luděk Mádl: Já chápu média jako prostředníky předávající informace. Když se v celém českém fotbale prakticky nenajde síla, která by chtěla směřovat k nějakému normálnímu stavu bez věčných podezření a stínů minulosti, tak asi nemá smysl očekávat, že něco takového vybudují novináři.
Musím se zpětně trpce usmát nad farizejskými akcemi nejmenovaného deníku, který před čtyřmi lety uděloval Červené karty kmotrům, tedy Peltovi a Berbrovi, aby se krátce po valné hromadě, jež tyto "kmotry" zvolila do vedení FAČR, stal právě tento deník, údajně bojující za lepší fotbal, mediálním partnerem peltovsko-berbrovské asociace. Takže asi tak.

? Jarda z Hradce - 31. 5. 2017 17:07 Dobrý den,
čím je podle vás p Berbr tak zajímavý pro ty delegáty co ho opakovaně podporují a volí? Jde přece o člověka velmi kontraverzního i konfliktního, který má už z ostudy kabát a stále je to málo na to, aby skončil v propadlišti dějin! V čem je jeho síla? To opravdu používá silné až estébácké zastrašovací metody? (např.jak již dříve několikrát bylo rečeno některými bývalými rozhodčími)
Děkuji za odpověď a váš názor.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Tito lidé se z velké části rekrutují z řad bývalých rozhodčích. O ty pozice na okresech neměl nikdo příliš zájem, práce je to víceméně nevděčná - a Berbr, který je dokonalým technologem moci, si všiml, že právě odtud jde podle stanov FAČR největší volební síla v asociaci.
Tak svým známým a kamarádům, bývalým rozhodčím, začal doporučovat, ať na ta místa na OFS kandidují. A postupem času se tady vytvořila neměnná struktura. Berbr těm lidem vysvětlil, že v jejich jednotě je velká síla, což vidíme i teď. Roman Berbr zjevně své věrné umí za jejich loajalitu i nějak odměnit. Nabízí se varianta, že do některých okresů mohly například dotace chodit přednostně, k neposlušným vůbec.. A tak podobně.

? jan krátký - 31. 5. 2017 17:14 Zdravím pane Mádle

jaký je váš názor na skutečnost , že pokud nebude brát v potaz valná hromada hrozící nedostatek financí ze strany Mš a tv umocněno hrozbou toho , že ministryně Valachová neskončí - jak se dle vás zachová STB klika

děkuji za odpověď

Luděk Mádl Luděk Mádl: Jestli jsem správně pochopil vývoj myšlenek paní ministryně Valachové, tak fotbalu vyplacení dotací přislíbila. Tím pádem tato páka přestala fungovat.

? Lu - 31. 5. 2017 18:57 Proč někdo nenavrhne Rosického,stejnak si už nezahraje,nebo Poborského?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Může ho navrhnout, může ho i zvolit. Otázka je, k čemu by to bylo. Karel Poborský už ve výkonném výboru zasedal, spolu s Ivanem Haškem pomáhal budovat za pomoci svého známého obličeje lepší image fotbalu. Ale český fotbal potřebuje přebudovat struktury, rozbít bratrstva kočičí pracky - a to prostě jeden fotbalista, i kdyby byl sebeslavnější, pří vší úctě nezvládne. Ani kdyby jich tam seděla celá jedenáctka, při vší úctě.

? generál po bitvě - 1. 6. 2017 10:23 Luďku, že vy to naše české fotbalové peklíčko máte vlastně rád? :) Já se vám jako novináři vůbec nedivím, vždyť co by za takovou munici do pondělních glosářů dali kolegové z Anglie či Německa. Třeba takový Lineker si chudák bohatě vystačí se 140 znaky jednoho tweetu... :)

Luděk Mádl Luděk Mádl: On nikdy nikde žádný stav není ideální. Upřímně řečeno, už mě občas nebaví psát pořád dokola příběhy stejných lidí, které zcela jednoznačně odkazují na to, že je těžko mít za důvěryhodné. Ale oni tam prostě sedí pořád. Protože to tak fotbalu samotnému asi vyhovuje. Je to jejich asociace, fotbalistů, klubů, rozhodčích. Asi je jim v tom peklíčku fajn.

? Roman Berbr - 1. 6. 2017 10:39 Se současným předsedou Malíkem hledáme nového sekretáře asociace. Neměl byste zájem? Čest!

Luděk Mádl Luděk Mádl: Ani ne. Čest! :-)

? Michal Orenburg - 1. 6. 2017 10:57 Za mě je jediný solidní kandidát pan Fousek. Ostatní mě nepřesvědčili ani v několik rozhovorech co jsem měl tu čest číst. Nicméně, aby mohlo dojít k úplné očistě fotbalu, musí odejít pan Berbr a celá jeho suita prospěchářů z bývalých socialistických struktur. Myslíte, že je něco takového možné ? Alespoň v horizontu 10ti let ? Neměli by sponzoři více tlačit na pilu ? A koho byste volil vy ?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Pan Berbr slíbil, že teď už kandiduje opravdu naposledy. Jenže až odejde do důchodu, posune se na jeho pozici pan Liba nebo pan Jílek.. A karavana půjde stejnou cestou dál.
Víc na pilu by měli tlačit všichni - stát, sponzoři, profi-kluby ale i všechny ostatní.
Jenže když už to vypadalo, že budou prvoligové kluby jednotné, a budou chtít pana Berbra vytěsnit, tak hned vzápětí do té dohody hodila Sparta vidle. Bohužel.
Na společné cíle se jaksi nehraje, každý si jede na sebe.
A Roman Berbr té přirozené nejednoty dokáže opravdu mistrovsky využívat.

? K Kosturik - 1. 6. 2017 11:18 Kdo ovládá rozhodčí, ovládá fotbal. S tímto tvrzením pravděpodobně souhlasí většina .
Je k dispozici velmi jednoduchý systém, kdy bude zápas řídit rozhodčí, na kterém je nejvyšší shoda obou soupeřů. Bude nasazen na základě počitačového programu a správnost nasazení může zkontrolovat každý ze zainteresovaných. Komise rozhodčích bude pouze dohlížitelem.
Jak je vidět z posledního vývoje, stát pomocí dotací může systém sloužící k výrazné očistě prosadit i proti vůli "mocných". Tit to dobrovolně nikdy nedovolí.
Myslíte, že je šance ??

Luděk Mádl Luděk Mádl: Pořád tam máte princip postupů a sestupů rozhodčích mezi jednotlivými patry soutěží. Pořád tam máte princip jejich hodnocení a případného udělování trestů.
Navíc uznávám tezi, že asi není dobré, aby zápas, který rozhoduje o titulu pískal počítačem vylosovaný nováček..
Systém může pomoci, základ je ale vždycky v lidech, jejich výběru, jejich svědomí a mantinelech, které jsou jim nastaveny.

? Víťa - 1. 6. 2017 11:43 Dobrý den , koho preferujete vy na předsedu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Z této trojice asi pana Fouska, nicméně, jak už jsem předeslal, jedinec sám o sobě celou strukturu stejně nezmění.

? Luky - 1. 6. 2017 11:44 Přeji hezký den. Moc se mi líbí vaše příspěvky, články a knížka. Chci se zeptat zda jste sám nepřemýšlel že byste se ochuzel o nějakou funkci, třeba jen místopředsedu..?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Ne. Proti panu Berbrovi na pozici českého místopředsedy tedy obzvlášť ne. Nerad dělám zbytečné věci a sebevražednými sklony také netrpím. Doufám.

? Martin - 1. 6. 2017 11:46 Pane Mádle, má vůbec fotbal šanci na zásadní změnu a odstřihnutí individuí jako pan Berbr při stávajícím volebním modelu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Musela by patrně zasáhnout nějaká vyšší moc.

? stoker - 1. 6. 2017 11:55 Přeji dobrý den pane Mádle. Pečlivě sleduji vaše články. Většinou trefíte hřebíček na hlavičku a to se asi některým lidem sakra nelíbí. Myslíte, že by bylo možné a dobré nechat současný český fotbal finančně vyhladovět(vyjma mládežnické kopané)? Mám na mysli absolutní bojkot podstatných sponzorů. Prostě vyčistit vše a začít s novým vedením a novými financemi. Děkuji.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Velká část dotací by měla směřovat právě na mládežnický fotbal, do regionů. Právě odtud pana Berbra a spol. volí. Když se stáhnou sponzoři z klubů, pan Berbr se tomu bude jen smát. A ano, pak jsou tu ještě sponzoři reprezentace, bez nich bude národní tým jezdit k zápasům na kole a přespávat v turistickém kempu.. Je to celé složitější, než se zdá..

? Danny - 1. 6. 2017 12:29 Dobrý den, pane Mádle, rád bych se zeptal na Váš názor ohledně schůzky Berbr/Křetínský, který jste nedávno publikoval ve svém článku. Opravdu se oba pánové sešli za zády oné schůzky šéfů ostatních klubů, a co můžeme od této schůzky očekávat směrem k právě pořádané valné hromadě FAČR? Děkuji a ať se daří.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Na tom, že se ti dva pánové sešli, by nebylo nic špatného. Ani na tom, že údajně domluvili společnou podporu kandidátu Malíkovi. Potíž je v tom, že pan Křetínský měl Romanu Berbrovi slíbit, že nebude bránit jeho setrvání v pozici českého místopředsedy. Pokud tak učinil, porušil podle mých informací závěry minulé schůzky majitelů prvoligových klubů.

? Miroslav Jakubský - 1. 6. 2017 12:31 Dobrý den,
jaký je Váš názor na finacování profesionálního fotbalu?
Dle mého názoru by dotace státu měli jít na mládežnický a amatérský sport.
Profesionální fotbal /ale i jiné profi sporty/ je podnikání a mělo by se samo uživit.
Proč by mělo 5 mil.občanů přispívat na podnikání pro několik set fotbalistů, na které se chodí dívat cca 50 000 lidí???
Děkuji za odpověď.Mirek

Luděk Mádl Luděk Mádl: Tak, jak jste popsal, to funguje.

? Jarda - 1. 6. 2017 12:47 Ještě jednu otázku: Proč podle vás nekandidují známé fotbalové osobnosti jako např: Hašek, Šmicer nebo Kuka? A byly by podle vás lepší než současný kandidáti? Dík

Luděk Mádl Luděk Mádl: Namixovat do výkonného výboru bývalé hvězdy by jistě nebylo špatné, ti hráči viděli svět, mají srovnání, zdravý způsob uvažování. Ale nejsou to manažeři. Řídit kolos s takřka miliardovým rozpočtem není úplně legrace.
Myslíte, že když je herec dostatečně slavný, tak sotva sleze z pódia, může vzápětí začít dělat ředitele divadla? Takhle to opravdu nefunguje. Nic proti slavným jménům, ale představa, že český fotbal bude úspěšně řídit třeba stříbrná jedenáctka z Wembley, je asi opravdu iluzorní.
Ano, i v jiných národních asociacích se objevují v čele někdejší hvězdy. Za nimi ale obvykle stojí nějací, někdy i poměrně temní loutkáři.
Fotbalista, který se v tomto ohledu posunul na úplně jiný "level", je každopádně Pavel Nedvěd. Díky tomu, že ho v Juventusu "vycepovali", on tam opravdu věci spolu-řídí, není to jen face-man.
Tak uvidíme do budoucna.

? Martin - 1. 6. 2017 13:07 Změní se něco k lepšímu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Záleží na počasí :-))

? Libor Rechtorik - 1. 6. 2017 13:15 Dobrý den. Vzhledem k tomu, že Vás považuji za velmi seriózního novináře, zajímalo by mne, kterému z kandidátů byste dal hlas, koho za vítěze tipujete, případně zda myslíte, že dojde k patu, kdo by byl podle Vás vhodným předsedou i mimo současné kandidáty? Díky

Luděk Mádl Luděk Mádl: Být delegátem, vybral bych si z této trojice asi Petra Fouska.
Vítězem se stane velmi pravděpodobně Martin Malík.
Může se stát, že delegáti v úvodu jednání neschválí program valné hromady, k tomu stačí jen nadpoloviční většina hlasů v některé z komor.
A může dojít i k tomu, že česká komora bude volit Malíka a moravská Fouska, ve třetím kole by pak stačilo získat vítězi nadpoloviční počet hlasů a alespoň 35% podpory v každé z komor. Na to by asi i Malík na Moravě mohl dosáhnout.

? Michael Durčák - 1. 6. 2017 13:17 Vážený pane Mádle,
pokud by nastala situace, kdy by byl do čela FAČRu zvolen Berbrův člověk s podporou doktora Křetínského, myslíte si, že by se pak jeho mocenská síť přesunula podporu z Plzně na Letnou? Díky a přeju hezký den 😊

Luděk Mádl Luděk Mádl: Mezi podporovatele pana Malíka patří i Viktoria Plzeň. Myslím, že by se pak se Spartou o přízeň pana Berbra dělila.

? Jakub - 1. 6. 2017 13:24 Je fotbal prohnily jako u nas i v Nemecku, Anglii nebo Francii? Pripadne je nase fotbalove prostredi v necem napred oproti nejvetsim evropskym ligam (pozitivne i negativne)

Luděk Mádl Luděk Mádl: Nedělám si iluze o tom, že jinde je ráj. Ale úrovni společnosti tam asi odpovídá výběr lidí v předních pozicích. Takovou sbírkou skandálů jako naši bohatýři asi ve vedení asociací či ligových orgánů v zemích, které uvádíte, disponuje málokdo.

? Standa - 1. 6. 2017 13:27 Berbr má zavazane všechny divizni kluby včetně Čfl.... Valná hromada dopadne tak jak on bude chtít... Má cenu jí pořádat...?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Pro formu.

? Adam Novák - 1. 6. 2017 13:31 Dobrý den, myslíte si, že je vůbec reálné, že se něco změní? Bylo by možné sepsat nějaký "návod", co můžou fanoušci nejefektivněji (legálně) udělat, abychom se zbavila Berbra kompletně? Tzn. nejen přímo jeho osoby, ale i jeho vlivu? Jak začít v těch nejnižších patrech, přímo na tribunách, sociálních sítích apod.?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Stačí najít kandidáty na pozice v Okresních fotbalových svazech, ochotné čelit tomu, že se kolem nich strhne peklo (pomluvy, kontroly z finančních úřadů, půlnoční telefony, rozbitá okna).
Zároveň by museli mít i nějaké vlastní finanční zdroje, protože by pak do okresu mohly z FAČR přestat proudit dotace... Z toho okresu by nikam výš nepostupovali rozhodčí atp atp Prostě totální perzekuce.
Ale pokud by takových okresů bylo postupem času víc a víc - a perzekuce by dotyční přestáli, pak by se to celé změnilo.

? Zdeněk Štěpán - 1. 6. 2017 13:34 Dobrý den,

myslíte si že pokud bude zvolen za předsedu člen týmu pana Berbra je předpoklad že čínský investor zanechá své činnosti pro náš fotbal a jaké by to mělo důsledky do dalšího období?

Luděk Mádl Luděk Mádl: CEFC přispívá reprezentaci částkou, která je významná, ale nikoli rozhodující, ta by šla nahradit. Pokud by CEFC opustil Slavii, zbyl by po něm obrovský kráter prázdnoty, Slavia by se ocitla v tisíckrát horší situaci než na konci éry pana Řebíčka. Velká část rozšaného financování klubu je postavena na čínských penězích, klub s takhle atraktivně nasazenými hráčskými smlouvami by mohl převzít zase leda někdo z Arábie apod. Jiní zájemci by ho nejdřív nechali vykrvácet, aby se ke kvalitní značce dostali co nejlevněji.

? Vlastik - 1. 6. 2017 13:34 Zdravím , myslite že se někdy D.Křetinsjy nauči rozzmět fobalu ...těch chyb , kdyby takhke podnikal tak už je dávno bezdomovec ...a co si myslite o M.Luhoven ..podke mě má v mnoha věcech pravdu. Děkuji za odpověď

Luděk Mádl Luděk Mádl: Obávám se, že svým paktem s panem Berbrem bohužel prokázal, že začíná rozumět tomu, jak to chodí v českém fotbale. S velkou částí názorů pana Luhového souhlasím, je škoda, že třeba v televizi už ho takřka nevídáme.
Asi se někomu nehodí k "budování produktu".

? Jiří Oukropec - 1. 6. 2017 13:36 Dobrý den,

máte tušení (popřípadě svůj vlastní tip) o tom, na jaké bázi spočívala Dohoda Daniela Křetinského s Berbrem? Co Sparta může požadovat za svoji podporu jemu či některému z jeho lidí?

Děkuji Vám za Vaši perfektní a přínosnou žurnalistickou práci.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Můžeme jen spekulovat. Spolupráce může fungovat třeba na bázi vlivu na personální obsazování jednotlivých komisí, realizačních týmů reprezentačních celků, i mládežnických, v otázce rozhodčích.
Ve hře třeba může být i výběr kupce Stadionu Evžena Rošického.
Těch možností jsou tisíce.

? Ezechiel - 1. 6. 2017 13:41 Jaké vidíte možnosti postupu sponzora CEFC zastoupené panem Tvrdíkem, pakliže vyhrají Berbrovci? Stane se ze Slavie obětní beránek celého systému, který bude stát jako samotný voják v poli? Byla by ztráty z příjmu od CEFC znatelná pro celý fotbal a je možnost, že by jejich postup strhnul i ostatní sponzory k odmítnutí dotací do fotbalu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Vyčkejme závěrů dnešní schůzky majitelů prvoligových klubů, počítám, že na ní budou létat hromy, blesky. Po ní třeba budeme chytřejší.
Slávistům přeji, aby se daná situace nestala například záminkou pro společnost CEFC, jak odkráčet z českého fotbalu.

? Radek - 1. 6. 2017 13:45 Dobrý den, často se setkáváme s názorem, že za skoro všechno špatné v našem fotbale může skutečnost, že zejména krajské a okresní svazy ovládají současní či bývají rozhodčí. Není to ale spíše tak, že rozhodčí jsou téměř jediní, kdo je ochoten ve fotbale vůbec pracovat? Jestli ten problém není spíše v tom, že hráčům, trenérům atd. je zhusta úplně jedno, jak funguje jejich vlastní klub, natož nějaký svaz. Kde se tedy mají vzít ti noví, neposkvrnění, čistí, transparentní funkcionáři? Myslíte, že se snesou z nebes?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Jak už jsem popsal dříve, museli by to být tak trochu šílenci-sebevrazi, co by šli zprvu hlavou proti zdi. Když se všichni smíří s tím, že tak jak to je, to bude ještě dalších tisíc let, tak se to asi nespraví. A pan Berbr právě na to spoléhá. Bohužel je to úvaha velmi přesná.

? Daniel - 1. 6. 2017 13:49 Sice naší ligu nesleduji, protože kvalitně je hodně nadhodnocená, o čemž svědčí úprky hráčů do zahraničí, ale po půl roce mažou zpátky, protože kvality jiných lig je úplně někde jinde...ale je to dané vším, vedením, které režíruje šedá eminence, chtěl bych se zeptat proč se všichni pana Berbra tak bojí, to je takový nadčlověk? Je jasné, že každý na někoho něco ví, a každý si jede svůj byznys, ale na úkor fotbalu a hlavně mládeže...ale proč z něj mají všichni takový strach?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Loajalitu těch, co ho volí, získává tím, že jim asi něco umí nabídnout (dotace?), veškerý odpor pak trestá naprosto nemilosrdně.
No a ostatní segmenty fotbalu se ho nemusí bát, ale musí respektovat, že a valných hromadách disponuje velkou volební silou.

? Munzig - 1. 6. 2017 13:53 Na jakou stranu to podle vás hraje doktor Křetinský? Zvenku to vypadá že si nechce pro jistotu znepřátelit nikoho a přitom on a majitelé Slavie mají páky na to aby se ten bordel na svazu vyčistil nemyslíte?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Na stranu Berbr / Malík.

? Tuna - 1. 6. 2017 13:58 Jste stejně jako já zklamán tím jak většina novinařů nedělá nic aby se situace změnila?
Věřím že novináři mají spoustu informací které by Berbrovi a spol uškodil. Takový deník sport je přesná ukázka toho jak se nemá dělat novinařina.
Například úroveň rozhovorů je na urovni školního časopisu. Z nich se člověk nic nedozví.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Proniknout do světa dotací , volebních systémů apod. je poměrně složitá záležitost. A pokud novinářův obzor začíná u jedné fotbalové branky a končí u druhé, tak to potom asi jinak nejde.
Ale řada kolegů se i v téhle problematice orientuje.

? roman vaněk - 1. 6. 2017 14:00 Jak vnímáte stav celého českého fotbalu, v zrcadle textu Marka Švehly o stavu hokeje - Zase vedle, vydaném v posledním čísle respektu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Tak to si musím doplnit, díky za tip. Upřímně řečeno, od momentu, co zatkli pana Peltu, si připadám jak na centrifuze, nestíhám z okolního světa takřka nic.

? zemko - 1. 6. 2017 14:01 Jak dlouho podle Vas vydrzi M. Listkiewicz?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Předpokládám, že bude konstatováno, že v současné finančně limitované situaci FAČR bude jeho další setrvání u rozhodčích bohužel nemožné.

? Jaromír Funke - 1. 6. 2017 14:04 Jak myslíte, ze se zachovají rozhodčí, když vyhraje BERBR? Myslíte, ze se opět objeví nějaká ta petice od Královce nebo Ardeleanu na jeho podporu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Když vyhraje, tak už asi nebude žádná petice potřeba, ne?

? Jakub - 1. 6. 2017 14:11 Zdravím Vás, Luďku,

zajímá mě Váš názor, kolik lidí by muselo vystoupit z FAČR, aby to pro asociaci byl signál, že současné vedení, a případní favorité dalšího (Malík s Berbrem),nemají důvěru, a lidé jim pohádky o očistě nevěří? Případně, aby se rovnou vzdali mandátu.
Děkuji

Luděk Mádl Luděk Mádl: To je zajímavý nápad. Deset rebelů by asi nestačilo... Sto tisíc určitě :-))

? Tomas - 1. 6. 2017 14:13 Dobry den, zajima me Vas nazor na kauzu ,,uplatku" ve Stredoceskem fotbalovem svazu, kde jak dobre vime je obzalovano nekolik rozhodcich a samozrejme i funkcionaru a i delegatu.Dle zdroju vcera probehl soud a nikde se nemuzeme nic docist. A jak jiste vsichni vime kdo ve Stredoceskem kraji pusobi na postu predsedy, muze tato kauza dle Vas volbu ovlivnit?
Dekuji

Luděk Mádl Luděk Mádl: Díky za tip Když řešíte valnou hromadu, nového trenéra ve Spartě, sraz reprezentace... atd atd, tak už vám prostě někdy na středočeskou kauzu nezbude kapacita.
Volbu to nijak neovlivní. Že pan Liba nechal všechny obžalované rozhodčí nadále soutěže pískat, považuju za prasárnu první třídy.

? Jiří Ingr - 1. 6. 2017 14:15 Dobrý den, pane Mádle. chtěl bych se zeptat, jaké jsou asi reálné šance na zvolení pana Berbera šéfem FAČR.
Děkuji za Váš názor. S pozdravem bývalý fotbalista Ingr.

Luděk Mádl Luděk Mádl: Žádné. Pan Berbr na předsedu nekandiduje.

? Jiří Bohuslav - 1. 6. 2017 14:17 Dobry den, vazeny pane Madl. Nejprve bych Vam rad podekoval za Vase duveryhodne a odborne clanky o fotbalovem svete. Povazuji Vas za jeden z mala zdroju umoznujicich orientanci v ceskem fotbalovem bahne. Moje otazka zni: Jak je mozne ze fotbal nema vubec pud sebezachovy, zadnou sebereflexi, zadnou pokoru vuci vnejsimu svetu? Zvenku to vypada jako ze funkcionari FACR maji jediny zajem - hrabat na sve hromadky. Skutecne si ti papalasi mysli ze mohou donekonecna kaslat na verejnost a ze jim vse bude do nekonecna prochazet?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Politici se musí ohlížet na názor voličů. Fotbaloví bossové ne, protože je nevolí veřejnost, ale delegáti vzešlí z fotbalového hnutí.A tihle kluci si mezi sebou ty karty nějak rozdají. Dokud jim to stát a sponzoři financují, nemají důvod něco měnit.

? Neklan - 1. 6. 2017 14:17 Dobrý den. Je podle Vás možné, aby se změnil systém voleb jak předsedy FAČR, tak delegátů jenž ho volí? Ted se bavime o volbe predsedy, ale zacina to uz u tech delegatu, je to vesmes stara skola, ktera se drzi u "koryta" a zveda ruce jak se jim rekne.... proto si myslim ze by se system voleb mel nejak zmeni !!

Luděk Mádl Luděk Mádl: S výtečným nápadem přišlo hnutí Čistý fotbal. Navrhuje,. aby se volilo systémem co klub, to hlas. A to elektronicky.
Potíž je v tom, že zavedení takového systému by musela odsouhlasit valná hromada, volená systémem současným. Což nikdy neudělá.

? Tomáš Krajec - 1. 6. 2017 14:25 Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jestli bude možné po páteční volbě dohledat někde na internetu kdo jak jaký delegát hlasoval. Abych si mohl dohledat s " jakou fotbalou klikou " delegát našeho kraje/okresu hlasoval ?

Tomáš

Luděk Mádl Luděk Mádl: Volby jsou tajné. Pouze je-li na jedno volené místo jen 1 kandidát, jako paní Damková u ŘKČ, bude se patrně volit aklamací (zdvižením rukou v sále).

? munzig - 1. 6. 2017 14:31 Jaká bude podle vás situace v českém fotbale řekněme v listopadu?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Zeptejte se ve věštírně. Nebo na Vrchním státním zastupitelství :-)

? Vladimír - 1. 6. 2017 14:43 Fandím Spartě, ale dohoda Křetínského s Berbrem se mi vůbec nelíbí. Co si o tom myslíte?

Luděk Mádl Luděk Mádl: Totéž... Děkuji za pozornost, uvidíme, jak to celé zítra dopadne. Průběh valné hromady, která začíná v 10 hodin, budeme sledovat on-line. Tak zítra na shledanou!

reklama