Jeden z fanoušků United hodil po útočníkovi i minci
Tévez byl dříve u fanoušků United oblíben. Situace se však změnila
Tévez byl dříve u fanoušků United oblíben. Situace se však změnila | Foto: Reuters

Manchester - Ačkoliv byl připraven na hodně, takový návrat jistě nečekal. Argentinský útočník Carlos Tévez si po několika měsících zahrál opět na stadionu Manchesteru United, ovšem tentokrát jako hráč konkurenčního City.

A přivítání nebylo nikterak vlídné. Fanoušci United nemohli svému bývalému oblíbenci odpustit, že si během léta vytrucoval odchod k městskému rivalovi, a krátce po jeho uskutečnění ještě zkritizoval kouče Alexe Fergusona.

Derby bývá vždy vyhrocené, Tévez si však užil ještě něco navíc.

Fanoušci na něj po celý zápas bučeli a jejich zlobu umocnil i fakt, že pětadvacetiletý Argentinec stál u vyrovnávací branky na 1:1, kdy nejprve důrazně obral váhajícího brankáře Fostera a pak předložil míč skórujícímu Barrymu.

V závěru první půle se dokonce stal i terčem útoku jednoho z fanoušků, který po něm hodil minci. Ta však trefila spoluhráče Garrida.

"Musím přiznat, že jsem od fanoušků United očekával jiné přijetí," uvedl překvapený forvard na stránkách britského deníku Daily Mail.

Jak před zápasem, tak i po něm totiž normálně komunikoval se všemi bývalými spoluhráči a na žádnou zášť to zpočátku vůbec ani nevypadalo.

"Bývalí spoluhráči mě hezky uvítali a neměl jsem žádný problém ani s nikým z personálu," říká Argentinec

"Ale jakmile jsem vstoupil na hřiště, atmosféra se zcela změnila. Bylo těžké to přijmout, protože tito lidé mě dříve měli rádi," mrzelo ho.

Tévez nakonec v gólově bohatém zápase vyšel střelecky naprázdno a Citizens prohráli po brance Michaela Owena z šesté minuty nastaveného času 3:4.