reklama

Liga mistrů v Kellnerově O2 TV a v úterý i v České televizi

Liga mistrů poběží především na O2 TV. Liga mistrů poběží především na O2 TV. autor: Reuters
Operátor O2 získal práva na vysílání příštích tří ročníků Ligy mistrů. Úterní přenosy poběží i v České televizi.

Praha - Operátor O2 získal práva na vysílání příštích tří ročníků Ligy mistrů. Díky moderní digitální technologii si divák bude moci sám vybrat, jaké utkání bude v úterý či ve středu sledovat.

Spolu s O2 TV bude Liga mistrů ovšem k vidění i nadále v České televizi. Ta získala právo první volby na úterní přenos.

Naplnila se tak bezezbytku předpověď s níž, už minulý týden přišel jako první deník Aktuálně.cz (více zde).

O2 TV avizuje, že drží práva také na semifinále a finálový zápas.

"Ovšem pro šíření na volně dostupných kanálech ovšem máme vysílací práva na finále také my," podotýká Jiří Ponikelský, šéf ČT Sport. Rozhodující zápas o nejcennější klubový pohár tedy patrně poběží paralelně na obou českých stanicích, držících na Champions League vysílací práva.

Ponikelský dodává i další důležitou informaci: "Česká televize bude vysílat také sestřihy ze všech utkání daného hracího dne, a to jak v úterý, tak i ve středu."

Evropská liga na ČT a u skupiny Nova

Česká televize získala navíc i exkluzivitu na zápas o Superpohár UEFA. A bude vysílat i Evropskou ligu, u níž získala právo první volby čtvrtečního zápasu. Další zápasy Evropské ligy bude vysílat i skupina Nova, zejména patrně na placeném kanále Nova Sport a na Voyo.cz.

O2 TV připravuje na vysílání Ligy mistrů vlastní sportovní kanál. Jeho přípravu řídí Marek Kindernay, odborník, který si přinesl spoustu zkušeností z dlouholeté řídící práce v Nova Sport. Počítá se s tím, že od září 2015 odvysílá v rámci kontraktu celkem 130 utkání z každé sezóny.

O2 TV spadá pod křídla telefonního operátora O2 Czech Republic, jehož majoritním vlastníkem je skupina PPF ovládaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem, mimochodem vášnivým fanouškem londýnské Chelsea.

"Rok 2014 byl pro O2 TV skutečně dobrým rokem. Počet zákazníků vzrostl o 20 procent, spustili jsme službu mobilní televize O2TV Go pro všechny, která má k dnešku přes 240 tisíc stažení, a vstoupili do světa exkluzivního obsahu. Po anglické lize Premier League jsme od letošní sezóny exkluzivně získali práva na zápasy Ligy mistrů," uvedl v tiskové zprávě David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností.

Na digitálním kanálu si divák bude moci každý den vybrat, jaký zápas bude chtít sledovat.

"Sledování fotbalu tak dáváme úplně nový rozměr. Všechny úterní a středeční zápasy včetně finále budou tvořit nejširší fotbalovou nabídku na trhu. A právě na fotbale se budeme snažit zákazníkům ukázat všechny skvělé funkcionality, které O2 TV technologie nabízí," doplnil Duroň.

Práva na Ligu mistrů dosud měla Prima s Českou televizí, kterým v létě vyprší dosavadní kontrakt. Pro jarní část soutěže nicméně ještě bude platit, že kanál Prima Cool bude vysílat vždy jedno vybrané utkání v úpterý i ve středu, ČT Sport nabídne jeden středeční zápas.

reklama