reklama

Kincl vzpomíná na životní trefu Laziu, pořád ale dává góly za Zbuzany

Marek Kincl Marek Kincl autor: Milan Kammermayer
Fotbalový útočník Marek Kincl ve třetí minutě nastavení vystřelil Spartě vítězství nad Laziem Řím a postup do osmifinále Ligy mistrů. Ve čtvrtek se jeho bývalý klub potká s italským celkem znovu, tentokrát v Evropské lize, a on tak může opět zavzpomínat na dávnou euforii. Letenští podle něho mají velkou šanci postoupit, musí ale zopakovat výkon proti Krasnodaru.

Praha - Už je to víc jak 12 let, co jeho gólová hlavička postavila na nohy celý stadion na Letné. Fotbalový útočník Marek Kincl ve třetí minutě nastavení vystřelil Spartě vítězství nad Laziem Řím a postup do osmifinále Ligy mistrů. Ve čtvrtek se jeho bývalý klub potká s italským celkem znovu, tentokrát v Evropské lize, a on tak může opět zavzpomínat na dávnou euforii.

"Vzpomněl jsem si hned po losu (více o losu zde). Ale hlavně mi to začali připomínat novináři nebo známí kolem mě," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz dvaačtyřicetiletý kanonýr.

V milionářské soutěži odehrál v dresu Sparty či Rapidu Vídeň dohromady 27 zápasů, během nichž vstřelil celkem pět gólů. Ale nezastírá, že ten z prosince 2003 byl jeho životním.

"Myslím, že tehdy jsem si to tolik neuvědomoval. I když to samozřejmě mělo váhu, vystřelil jsem tím osmifinále, ale s odstupem času mi ten gól přijde cennější a cennější. Už jenom tím, že po nějakých 12 letech se na to nezapomnělo a pořád se ta trefa oživuje," říká.

"Sparta musí navázat na Krasnodar"

Sparta tehdy díky výhře 1:0 postoupila ze skupiny G, kde byla vedle Lazia ještě Chelsea a Besiktas. Není divu, že Kinclova trefa tehdy rozpoutala vlnu radosti, která samotnému střelci vymazala celou situaci z hlavy.

"Ze hřiště si to opravdu moc nevybavuju. Ale tím, jak to pořád vidím někde v televizi nebo na internetu, tak si pamatuju každý detail," usmívá se.

Má tak před očima i gólovou oslavu, kdy se rychle zbavil dresu a v mrazivém večeru pobíhal kolem tribun. Zima mu prý rozhodně nebyla. "Copak mně, ale ani těm lidem na stadionu. Potkal jsem později spoustu lidí, kteří mi říkali, že stáli na tribuně a ty poslední minuty si i v té zimě užívali."

Nyní je přesvědčený, že současná Sparta si může proti Laziu prožít něco podobného a postoupit mezi nejlepší osmičku Evropské ligy. "Když zahrajou jako proti Krasnodaru, kde hráli skvěle, tak není důvod, proč tomu nevěřit. Nemůžou do toho zápasu jít nějak poraženecky, a to ani nepůjdou, oni si věří. Naopak kluci se budou chtít předvést," věří Kincl.

V I. A třídě dostal pět zápasů stop

Podle něho by se měli sparťané soustředit na zodpovědný výkon v defenzivě, stejně jako proti ruskému celku, který zaskočili i hrou na tři obránce. "Tady se hodně mluvilo a básnilo o tom, co je Krasnodar za tým, ale Sparta jim nic nedovolila a zaslouženě postoupila. Měli by hrát podobným stylem i proti Laziu," myslí si.  

Vítěz Poháru vítězů pohárů z roku 1999 totiž už takovou hrůzu nenahání. "Ano, hraje italskou ligu, pohybuje se někde v první polovině soutěže, ale rozhodně to není top tým, kterého by se někdo měl bát."

Sám se těší, jak si zápas užije jako divák, ale pořád má fotbal v krvi. Za Zbuzany dal v I. A třídě na podzim osm gólů. A to ho ještě přibrzdil pětizápasový distanc za slovní přestřelku se sudím v Kunicích.

"Bylo to za kritiku rozhodčího. Ale v tom utkání to bylo přefouklé a přehnané, stejně tak ten trest byl podle mého neadekvátní," okomentoval situaci, po které putoval do sprch už ve 20. minutě zápasu.

"Relax? Kochání krajinou na yamaze"

Před časem chvíli koketoval i s trénováním, když vedl mládež Slavoje Vyšehrad, to už je ale minulostí a zatím si budovat kariéru na lavičce nehodlá. "Pořád hraju, takže mi fotbal nechybí, a abych pravdu řekl, tak nějakou trenérskou kariéru zatím neplánuju. A herně jsem spokojený, osm gólů není špatný výkon," dodává.

Co s volným časem, ale ví. Pořád ho nepřestaly zajímat motorky, se kterými koketoval už coby profesionální fotbalista.

"Nejsem úplně tak zapálený fanda, abych jezdil na srazy motorkářů, ale mám už asi osm let svou yamahu, nenajezdím na ní tisíce kilometrů, tak pořád vypadá jako nová, ale je to spíš o tom se projet, když je volno, nálada a počasí. Není to o rychlosti, ale o tom relaxu a o kochání se krajinou," dodává.

Zápas mezi Spartou a Laziem Řím je na programu ve čtvrtek od 21:05 a vy ho můžete sledovat v naší online reportáži.

reklama