reklama

Kisel: Necidovo angažmá? Je to výhodný obchod

Před pěti lety odcházel Tomáš Necid do CSKA Moskva jako gólový zabiják. Povede se mu nyní ve Slavii zopakovat svou střeleckou suverenitu? Před pěti lety odcházel Tomáš Necid do CSKA Moskva jako gólový zabiják. Povede se mu nyní ve Slavii zopakovat svou střeleckou suverenitu? autor: ČTK
Přesně po pěti letech se vrací do kádru fotbalistů pražské Slavie její někdejší kanonýr Tomáš Necid, který by měl Slavii pomoci svými góly k záchraně v první lize.

Praha - Přesně po pěti letech se vrací do kádru fotbalistů pražské Slavie její někdejší kanonýr Tomáš Necid, který by měl Slavii pomoci svými góly k záchraně v první lize.

Sám si od půlročního hostování ve svém mateřském klubu navíc slibuje, že mu pomůže k opětovnému nastartování kariéry poté, co po rok a půl dlouhém léčení se zraněným kolenem vypadl ze sestavy CSKA Moskva a neprosadil se ani na podzim na půlročním hostování v PAOKu Soluň.

"Tomáš má velkou šanci nastartovat kariéru a já věřím, že mu to vyjde. Je to top útočník evropských kvalit a věřím, že Slavii hodně pomůže," uvedl na pondělní tiskové konferenci nový sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

"Využili jsme shody okolností, že k nám mohl přijít, na druhou stranu jsme tomu museli jít naproti, aby k nám přišel. Pro všechny strany je to výhodný obchod," prozradil Kisel, jak se Necidovo hostování ve Slavii rodilo.

"Slavia má na to, aby Necida zaplatila"

Podle ještě nedávného kapitána Slavie přišel Necid do Slavie zadarmo, přemrštěné prý navíc nebyly ani Necidovy požadavky na měsíční plat.

"Hostování je zdarma, což je od CSKA velmi vstřícný krok, dřív tomu tak nebylo. Na druhou stranu nám vyšel vstříc i Tomáš, co se týká jeho platu u nás, myslím si, že je v silách současné Slavie mu zaplatit peníze, na kterých jsme se dohodli," doplnil Kisel.

Ačkoliv Slavia ještě nevyřídila s CSKA všechny body smlouvy Necidova hostování, je generální ředitel Slavie Jaromír Šeterle přesvědčen, že v nejbližších dnech bude vše dokončeno.

"Bylo to dáno svátky a Novým rokem, který byl nejdřív u nás a teď je v Rusku. Vše bude ale brzo dokonáno. Jakmile se příležitost získat Tomáše objevila, okamžitě jsme začali pracovat a to se nám vyplatilo. Opravdu proto věřím, že doladění smlouvy bude už jen formalita," přiznal Šeterle.

"To angažmá není vůbec o penězích"

Sám Necid a jeho manažer Jiří Müller vybírali v prosinci z několika nabídek, kam by mohl jít na hostování, nakonec se ale oba rozhodli pro Slavii, kde dje největší šance, že bude čtyřiadvacetiletý útočník pravidelně hrát.

"Tomáš měl nyní ve smlouvě hostování v PAOKu podmínku, že pokud neodehraje na podzim určitý počet zápasu, může odejít a to přesto, že měl v Soluni podepsáno dvouleté hostování. I proto jsme zatlačili na CSKA, aby ho získali zpět a aby mohl hrát ve Slavii," prozradil Müller.

Podle něj byl vedle Slavie největším zájemcem o Necidovy služby belgický Anderlecht, podle Müllera však pro Slavii rozhodlo to, že Anderlecht chtěl Necida získat na hostování s opcí na jeho pozdější koupi.

"To ale CSKA důrazně odmítlo. Toto angažmá není vůbec o penězích, ale o to pomoci Tomášovi s nastartování jeho kariéry," dodal Necidův manažer.

reklama