reklama

Kladno v šoku: Fotbalista Beneš bojoval v lize o život

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Ludvík Hradilek
Beneš bude v nemocnici minimálně do pondělí

České Budějovice - Velmi nepříjemná scéna dnes vyděsila fanoušky při utkání nejvyšší fotbalové ligy mezi Českými Budějovicemi a Kladnem (0:0). Šlo dokonce o život.

Krátce před koncem se ve vzdušném souboji srazili domácí Peter Černák a kladenský Vít Beneš, jemuž zapadl jazyk a přibližně půl minuty nedýchal.

Přímo na ploše ho oživoval kladenský lékař, poté jednadvacetiletého obránce odvezli do českobudějovické nemocnice.

Zatímco domácí Černák si ze střetu odnesl zakrvavenou hlavu, Beneš dopadl mnohem hůř.

Utkání jsme sledovali on-line ZDE

"Bylo to velmi nepříjemné. Měl zapadlý jazyk, všude spousta krve, nějaké zuby venku. Doktor vyběhl, vyndal mu jazyk, myslím, že i kluci pomohli. Důležité je, že začal zhruba po půlminutě dýchat," popsal kritickou situaci Benešův spoluhráč Tomáš Klinka.

Od souboje byl zhruba pět metrů. "Akorát jsem vybíhal na tu hlavičku, do které šel, takže jsem k tomu byl víceméně zády nebo bokem. Vypadalo to velmi špatně. Odjel do nemocnice, budeme s napětím očekávat, jak to dopadlo," pokračoval Klinka.

Ani kladenský kouč Martin Hřídel zatím neměl přesnější informace. "Když jsme šli ze hřiště, teprve ho odváželi sanitkou. První informace je otřes mozku, na diagnózu je ještě brzo. Buďme rádi, že už dýchá," podotkl hostující trenér.

Vyšetření potvrdilo otřes mozku, navíc podezření na zlomeninu lícní kosti. Podle informací z kladenského klubu zůstane Beneš v nemocnici přinejmenším do pondělí.

reklama