Kladno ztratilo vítězství. Bohemku zachránil Rezek

ip
6. 4. 2008 22:18
FC Bohemians 1905 - SK Kladno 1:1 (0:0)
Hráči Bohemky zachránili bod v posledních vteřinách zápasu
Hráči Bohemky zachránili bod v posledních vteřinách zápasu | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Gól Jana Rezka ve třetí minutě nastavení rozhodl o nedělní remíze Bohemians 1905 s Kladnem 1:1. V hektickém závěru utkání nejprve poslal Středočechy do vedení hlavičkou Kroupa, ale ani tento nadějný stav nakonec svěřenci Jaroslava Šilhavého do závěrečného hvizdu neudrželi.

Utkání dvou týmů ze dna tabulky začali v Ďolíčku aktivněji domácí a už po devíti minutách našlápl k drzému průniku Moravec, ovšem svým následným centrem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

O chvíli později ohrozil hostující branku hlavičkou i Jan Morávek, ale ani on nezamířil do  prostoru mezi tři tyče.

Pražané měli i nadále územní převahu, jenže dobře bránící Kladno si na akce domácích dávalo velký pozor. Diváci se tak museli spokojit jen s náznaky šancí, jako v případě Škodovy střely deset minut před přestávkou.

Kladenští, kteří do utkání vyrukovali i s novou posilou Tomášem Klinkou pak ohrozili v prvním poločase brankáře Zicha jen jednou. S Kroupovým přímým kopem si však odchovanec Sparty poradil.

Góly padaly v závěru

Ve druhé části však opatrnost obou týmů pomalu polevila a diváci v Ďolíčku mohli vidět daleko aktivnější podívanou. Jako první na sebe upozornil Jan Rezek, proti jehož střele z hranice pokutového území musel gólman Pavlík vytáhnout kvalitní zákrok.

Příznivci "klokanů" se pak zlobili na rozhodčího Matějka, že neposoudil souboj Kroupy s Radou jako penaltový.

Na druhé straně se tlačil do šance Klinka, ale nová kladenská akvizice vystřelila v obležení protihráčů těsně mimo tyče.

Oba týmy se však daleko častěji pouštěly do střel ze středních vzdáleností, jenže jak Szabo na jedné, tak Hašek na druhé straně mířili ve svých pokusech nad.

Daleko přesnější byl později Škoda, ale brankář Pavlík tentokrát vyrazil míč konečky prstů mimo.

Obrovskou příležitost měl pak na kopačkách devět minut před koncem Michal Ordoš, kdy ho našel na malém vápně svým centrem Morávek, ale střídající útočník před prázdnou bránou trestuhodně selhal.

Neproměněné akce pak nakonec potrestal Karel Kroupa, jenž si v závěru naskočil na Kousalův centr a poslal hosty překvapivě do vedení. To mohl zvýraznit vzápětí i Klinka, ale sám před brankářem Zichem zakončil mizerně.

V době, kdy se zdálo, že bezzubý závěrečný tlak Bohemky gól nepřinese, se dostal k odraženému balonu na hranici vápna Jan Rezek a přesnou střelou vystřelil domácím konečnou remízu 1:1.

Kladno tak stále čeká na první jarní výhru. "Klokani" se zase nedokázali odpoutat od ligového dna.